AGENDA

DZIEŃ I
29.11.2023 - środa

08:00

Rejestracja Uczestników

09:15

Panel powitalny

09:30

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że rozwiązania takie jak BMS starzeją się szybciej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Przed zarządcami obiektów stawiane są nowe wyzwania i cele, które przy obecnych zasobach zdają się być nieosiągalne.

Zapraszam na prezentację, podczas której odpowiem, kiedy i dlaczego warto inwestować w nowoczesne rozwiązania.

Skupię się na trzech kluczowych obszarach zarządzania i omówię najciekawsze, moim zdaniem, innowacje.

  • Innowacyjne rozwiązania w obszarze komunikacji (T1L),
  • Miejsce IoT w systemach zarządzania obiektem,
  • (Cyber)bezpieczny system BMS.

 

Zapraszam na moją prezentację

Bartłomiej Morawski Sabur (Przypadek? Nie sądzę!)

Bartłomiej Morawski | SABUR

10:30

Głównie parametry elementów wykonawczych w układach BMS. Obwody sygnałowe o małej częstotliwości oraz mocy przełączania – czyli stosowanie przekaźnika elekromagnetycznego jako elementu wykonawczego. Obwody średniej oraz dużej mocy – załączanie, trwałość, dobór elementu wykonawczego w zależności od charakteru obciążenia. Omówienie zagadnień strat energii w systemach sterowania BMS. Kiedy warto stosować przekaźniki bistabilne w układzie.


Rafał Łukczak | Finder

11:00

Odkryj, jak osiągnąć zeroemisyjność budynków! Dowiedz się, jak zarządzanie danymi w powiązaniu z systemem automatyki może poprawić efektywność energetyczną każdego budynku oraz jak zidentyfikować obszary do poprawy. Poznaj korzyści ekologiczne i finansowe proponowanych rozwiązań. Podczas prelekcji omówimy niezbędne funkcjonalności systemu zarządzania budynkiem w kontekście konkretnych wymagań dyrektywy EPBD oraz normy ISO 52010.

Serdecznie zapraszamy.


Paula Schabińska i Wojciech Leciński | Wago

11:30

Przerwa kawowa i networking

12:15

Wymagania co do systemów BMS stają się coraz większe, a obecne warunki skłaniają użytkowników budynków do optymalizacji zużycia energii przy jednoczesnej konieczności zaspokojenia potrzeb związanych z komfortem ich użytkowania.

Prelegent przedstawi słuchaczom rozwiązania, które łączą funkcjonalności związane ze sterowaniem komfortem pomieszczeń z możliwością zaprojektowania funkcjonalnych systemów automatyki budynkowej z szerokim spektrum możliwości

– W jaki sposób rozbudować istniejący system BMS o dodatkowe urządzenia pomiarowe?

– W jaki sposób możemy zautomatyzować oświetlenie w istniejącym budynku, tak aby zaoszczędzić energię i rozszerzyć możliwości kontroli nad komfortem?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji i wspólnej dyskusji.


Mariusz Kuliński | Thermokon

12:35

– Skąd biorą się problemy przy doborze okablowania w obiektach budowlanych – aktualny stan prawny dotyczący CPR w Polsce.

– Narzędzia doboru produktów BITNER – dedykowane dla biur projektowych.

– Przegląd kabli BITNER stosowanych w instalacjach BMS.


Krzysztof Chmieliński | Bitner

12:55

Omówienie zalet platformy doradczej Exergio wzbogacającej systemy zarządzania budynków.

Dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego możliwe jest uzyskanie maksymalnej wydajności energetycznej i oszczędności.

Rozwiązanie jest autonomicznym systemem optymalizacji pracy budynku, zapewnia pełny wgląd i wizualizację wszystkich składowych procesów, oraz automatyczne wykrywanie i reagowanie na odchylenia od optymalnych scenariuszy funkcjonowania obiektu.


Konrad Cieślak | Zdania

13:15

Przerwa obiadowa

14:30

Na przestrzeni niemal 25 lat obecności na rynku systemy sterowania DALI ewoluowały z prostych, implementowanych jedynie lokalnie rozwiązań, do złożonych, zarządzanych zdalnie systemów obejmujących swoim zakresem całe budynki.

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rozszerzona kontrola nad oświetleniem, systemy DALI są obecnie w stanie zaoferować funkcje kojarzone wcześniej głównie z rozwiązaniami BMS, takimi jak wizualizacja, monitoring energii czy dane środowiskowe. Integracja systemów DALI możliwa jest obecnie na wiele sposobów (m. in. BACnet, OPC, TCP/IP, API), a klienci wymagający stałego, zdalnego wglądu w funkcjonowanie instalacji oświetleniowych mogą korzystać z platform chmurowych.

Na przykładzie rozwiązań Helvar pokażemy Państwu wszystko to, czego o współczesnych systemach DALI-2 mogli Państwo jeszcze nie wiedzieć i być może nigdy nie przyszłoby Państwu do głowy spytać.


Paweł Trusiewicz i Przemysław Skorupa | Helvar

15:10

W dobie nowych wytycznych UE dotyczących zużycia energii i ograniczenia emisji CO2, ważne jest właściwe zarządzanie zużyciem energii w budynku.
Instalacje HVAC są odpowiedzialne za około 40% zużycia energii, dlatego istotne jest jej właściwe wykorzystanie, zwłaszcza podczas częściowych obciążeń instalacji.

Cyfrowe urządzenia BELIMO pozwalają to osiągnąć przy relatywnie niskich nakładach inwestycyjnych, zarówno w nowych jak i modernizowanych obiektach.


Paweł Soboń | Belimo

15:30

Przerwa kawowa i networking

16:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

  • FINDER – „Separacja w układzie z PLR- uruchomienie układu”.
    Witajcie na naszych ekscytujących warsztatach „Blink & Link”! 🌟 Czy jesteście gotowi, by w mgnieniu oka połączyć świat sterownika programowalnego z magicznym migotaniem lampek przy użyciu przekaźników separujących? Jeśli tak, to jesteście we właściwym miejscu!Nasi doświadczeni instruktorzy poprowadzą was przez fascynujący świat elektroniki, gdzie nauka staje się zabawą. Waszym zadaniem będzie sprawnie łączyć i separować sterownik z przekaźnikami, tworząc układy, które migoczą, świecą i zachwycają!To nie jest tylko o szybkości, to o precyzji i kreatywności. Przekaźniki to nasze magiczne pomosty, które pomogą wam przenieść światło z jednego miejsca do drugiego, tak szybko, że nawet mrugnięcie oka będzie zbyt wolne! 💡🏃

    Czekają na was wyzwania i możliwości eksperymentowania, które pozwolą wam tworzyć unikatowe i fascynujące efekty świetlne. Będziecie w stanie programować i kontrolować te układy, jak prawdziwi elektroniczni czarodzieje!
    Przyjdźcie na nasze warsztaty „Blink & Link” i dajcie się porwać światłu, elektronice i niekończącej się zabawie! ✨🔌😃


    Rafał Łukczak i Marcin Szuper | Finder

  • WAGO – „WAGO Visu Building w kontekście aktualnych wymagań i trendów rynkowych”.
    Biorąc udział w żywym pokazie dowiesz się jak powinien wyglądać system BMS pod kątem zaawansowanej analizy i prezentacji zgromadzonych danych. Poznasz wybrane funkcjonalności skutecznego i intuicyjnego systemu zarządzania budynkami WAGO Visu Building. Podczas warsztatu w oparciu o rzeczywisty obiekt zwrócimy szczególną uwagę na moduł raportowania oraz pokażemy gdzie i jak należy szukać faktycznych oszczędności energii.
    Artur Czupryna i Piotr Wysocki | Wago

Warsztaty

16:40

Integracja i wypoczynek

20:00

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

DZIEŃ II
30.11.2023 - czwartek

07:30

Śniadanie

08:30

Poranna kawa | Rozmowy w strefie wystawienniczej

09:30

Zrównoważony rozwój to jedna z wiodących idei współczesnego budownictwa.
Wysokie cele obejmujące dekarbonizację, wdrażanie strategii i polityk ESG są kluczem do sukcesu firm działających na rynku nieruchomości.

Zielona transformacja dzieje się na naszych oczach. Ważne, aby przeprowadzać ją świadomie i zakończyć sukcesem. Nie jest to możliwe bez odpowiednich narzędzi.

Podczas prelekcji dowiesz się, jak używając nowoczesnych technologii, możesz wykorzystać dane pochodzące z systemu BMS, aby określić i osiągnąć swoje cele zrównoważonego budownictwa.


Robert Iliński | PLGBC

11:00

Rewolucyjna koncepcja inteligentnego budynku od firmy MICROSENS umożliwia automatykę budynków poprzez wykorzystanie technologii IP.

W przeciwieństwie do koncepcji opartych na magistrali, w rozwiązaniach firmy MICROSENS systemy nie wymagają oddzielnej infrastruktury. Korzystają z istniejącej sieci lokalnej budynku. Zapewnia to wysoki stopień wygody, produktywności i bezpieczeństwa.

Zdecentralizowane i skalowalne sterowanie wszystkimi częściami budynku jest możliwe do wdrożenia poprzez zintegrowanie ich ze strukturą IP. Wszystkie funkcje automatyki można dostosować do indywidualnych pomieszczeń lub technologii w budynku  – takich jak: ogrzewanie, klimatyzacja, czy też oświetlenie.

Jest to możliwe dzięki inteligentnym przełącznikom sieciowym, które komunikują się z poszczególnymi elementami wykonawczymi i czujnikami.

Na przełącznikach zainstalowane jest oprogramowanie sterujące, które obejmuje szerokie spektrum procesów automatyki budynkowej.

Zdecentralizowana koncepcja MICROSENS ma decydujące znaczenie w zakresie odporności na uszkodzenia: Lokalne defekty dotyczą tylko poszczególnych pomieszczeń i nie skutkują całkowitą awarią systemu.

Dzięki nowej jednostce biznesowej – Smart Building Solutions – MICROSENS poszerza swoje kompetencje w dziedzinę budownictwa związanej z  automatyką budynkową.

Od ponad 30 lat firma z Hamm w Niemczech jest pionierem technologii światłowodowej i wiodącym ekspert w zakresie rozwiązań komunikacyjnych i dostawcą wysokiej jakości komponentów  do sieci firmowych, zakładów produkcyjnych, przemysłu i sieci dostępowych.

Agenda:

  • MICROSENS – niemiecka jakość, polskie wsparcie,
  • Sieci Korporacyjnych i Micro przełączniki instalacyjne,
  • Rozwiązania Przemysłowe,
  • Smart Building Solutions,

 


Artur Wojdan i Tomasz Świeca | Microsens

11:20

Przerwa kawowa i networking

12:00

Branża Facility Management musi być na bieżąco z nowymi technologiami w budownictwie, szczególnie tymi, które mają zastosowanie na etapie eksploatacji nieruchomości. Eksperci z obszaru zarządzania nieruchomościami jak również technicznego utrzymania budynków muszą podnosić swoje kompetencje w tym zakresie, aby zwiększać efektywność oraz wartość obsługiwanych nieruchomości. Stowarzyszenia, takie jak IFMA, stają się przestrzenią do wymiany praktyk oraz doświadczeń niezbędnych dla rozwoju technologii w budownictwie. Dzięki swojej międzynarodowej strukturze ma do zaoferowania wiedzę z ponad 100 krajów.


Maciej Wiśniewski | IFMA

12:45

Przerwa kawowa i networking

13:00

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

13:15

Obiad

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

Bartłomiej Morawski
Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, Sabur Sp. z o.o.

Z wykształcenia i z zamiłowania automatyk. Pasjonat i praktyk wszelakiej innowacji, zwłaszcza z zastosowaniem technologii IoT i IIoT.

Doświadczony ekspert w obszarze nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej i przemysłowej.

W firmie SABUR od ponad 10 lat.  Nadzoruje pracę Działu Technicznego, odpowiada za techniczne wsparcie realizowanych projektów, prowadzoną działalność szkoleniową i serwis.

Czas po pracy spędza aktywnie, najchętniej w dobrym towarzystwie. Ostatnio, za sprawą innego fana, na nowo odkrywa w sobie pasję do motoryzacji. 

Merit Access pozwala modułowo rozwiązać wszystkie kwestie związane z kontrolą dostępu i wejść, rejestracją czasu pracy i przesyłaniem danych do dalszego przetwarzania.

Jego głównymi zaletami są wysoka modułowość i nowoczesna koncepcja, które razem tworzą wszechstronny system, który można dostosować do praktycznie każdego wymagania klienta. Kolejną istotną zaletą jest możliwość połączenia z otaczającymi systemami, np. elektronicznym systemem alarmowym, technologią inteligentnego domu IoT. Istnieje również możliwość integracji z systemem HR, systemem dla gości, parkingiem, systemem gastronomicznym.

Paweł Trusiewicz
Senior Product & Service Engineer, HC Center | Helvar w Polsce

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Zawodowo z branżą związany od 2010 r. Jako starszy inżynier ds. produktów i usług w HC Center zajmuje się, m.in. opieką techniczną nad wdrożeniami systemów bezprzewodowych i szkoleniami z zakresu systemów opartych na protokole DALI.

Kontakt:
email: p.trusiewicz@helvar.pl
telefon: +48 791 405 973
www: www.helvar.pl

Przemysław Skorupa
Regional Director of East Europe Lighting Intelligence, Helvar Oy

Absolwent Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej. Członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego oraz PLGBC. Od blisko 19 lat związany zawodowo z branżą oświetleniową. W tym czasie pracował w dziale projektowania oświetlenia, sprzedaży oświetlenia, sprzedaży komponentów oświetleniowych oraz systemów sterowania. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż systemów sterowania oświetleniem firmy Helvar na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracuje z siatką 11 partnerów regionalnych. Ekspert systemów sterowania oświetleniem opartych na protokole DALI, DALI-2. Szczególnie bliska tematyka związana jest z wpływem oświetlenia na człowieka oraz wpływem na środowisko naturalne. Autor artykułów, licznych szkoleń oraz gościnnych wykładów na Politechnice Gdańskiej związanych z tą tematyką.

Kontakt:
email: przemyslaw.skorupa@helvar.com
telefon: +48 602 163 603
www: www.helvar.pl

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z siedzibą we Włoszech. Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 14 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu, infrastruktury, a także do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Nasza tradycja to prawie 70 lat doświadczenia na rynku przekaźników.

Firma dostarcza produkty na polski rynek od początku lat 90-tych. W 2016 roku powstał oddział Finder Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Swoim klientom zapewniamy profesjonalną, szybką obsługę w kraju poprzez: wsparcie techniczne w zakresie zastosowań produktów, realizację procesów wdrożeniowych, badania i analizy, szkolenia oraz łańcuch dostaw.

Rafał Łuczak
Regionalny Przedstawiciel Techniczno-Handlowy, Finder Polska. Sp. z o.o.

Od wielu lat zainteresowany elektroniką, elektrotechniką i technologią. Ukończył pierwszy oraz drugi stopień Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej. Przez poprzednie lata Inżynier-Konstruktor nadzorujący prefabrykację szaf sterowniczych oraz zasilających. Od połowy 2022 roku Przedstawiciel Techniczno-Handlowy Finder Polska. Jest wsparciem technicznym dla kolegów oraz klientów.

Prywatnie interesuje się motoryzacją oraz elektroniką. 

Marcin Szuper
Kierownik Techniczno-handlowy, Finder Polska. Sp. z o.o.

Od małego rozkręcał wszystkie zabawki, z wykształcenia dziennikarz, a z zamiłowania gadżeciarz, co połączył prowadząc na ten temat bloga oraz dział w gazetce studenckiej. Od 2014r. zajmuje się handlem w branży automatyki przemysłowej. Z firmą Finder Polska, światowym liderem rozwiązań automatyki przemysłowej i budynkowej, związany od kwietnia 2020r. Najbardziej lubi poznawać historie, gdzie zastosowano nietypowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Prywatnie fan piłki nożnej i audiobooków, lubi też amatorsko uprawiać różne sporty.

WAGO należy do grona prekursorów i propagatorów innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki i automatyki. Jest producentem i dostawcą m.in. kompleksowych, otwartych rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów sterowania HVAC, oświetleniem oraz zarządzania budynkami i obiektami przemysłowymi. Skalowalny system automatyki budynkowej WAGO zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie sterowania i monitoringu w budynkach.

Paula Schabińska
WAGO

Inżynier z pasją i doświadczeniem w branży automatyki budynkowej, zdobywanym na obiektach takich jak: Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower. Absolwentka dwóch Politechnik: Wrocławskiej i Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym, kierunek Automatyka i Robotyka. Obecnie Building Automation Project Engineer w WAGO, gdzie odpowiada za projekty automatyki budynkowej i rozwój rynku techniki budynkowej w południowo-zachodniej Polsce. Prywatnie pasjonatka wycieczek górskich i podróży pociągami.

Wojciech Leciński
Menedżer Rynku Budownictwa w firmie WAGO

Kieruje zespołem Project Manager’ów oraz sam posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Od 37 lat THERMOKON jest marką rozpoznawalną na całym świecie poprzez wpływ, jaki posiada na podnoszenie standardu inteligentnych budynków oraz dzięki innowacyjności i jakości „Made In Germany”. Od opracowania projektu do produkcji zaawansowanych czujników i rozwiązań systemowych dostarczamy wartości dodane dla naszych klientów na całym świecie. Stawiamy na wydajność, zrównoważony rozwój i otwartość na nowe obszary technologii oraz ścisłą współpracę i dialog z naszymi klientami.

Jako lider w produkcji innowacyjnych rozwiązań o szerokim zakresie zastosowań stale rozwijamy nasze portfolio i oferujemy wymierne korzyści związane z produktem i niestandardowymi rozwiązaniami inżynierskimi. Szerokie portfolio produktów THERMOKON stosowane jest m.in. W automatyce systemów BMS, HVAC oraz inteligentnego oświetlenia.

Mariusz Kuliński
Sales Manager Poland, Thermokon

Od 16 lat związany z branżą automatyki przemysłowej i budynkowej na stanowiskach powiązanych z rozwojem produktów oraz zarządzaniem sprzedażą asortymentu różnych producentów. Łączy pasję do nowoczesnych technologii z codzienną pracą z Klientem. Od ponad 3 lat menedżer sprzedaży na rynku polskim w firmie Thermokon. Z ramienia firmy odpowiedzialny m.in. za szkolenia produktowe i doradztwo techniczne, jak również wsparcie projektowe dla Klientów na terenie Polski.

Absolwent studiów magisterskich Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 40 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:

– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Krzysztof Chmieliński
Bitner

Od ponad 20 lat związany z branżą elektryczną od strony wykonawczej i handlowej. Od 2015 r. ściślej współpracuję z sektorem przemysłowym i energetycznym.

W Zakładach Kablowych BITNER pracuję od 2022 r., wspierając biura projektowe na terenie Polski północnej. Uczestniczę w branżowych konferencjach technicznych, również w charakterze prelegenta.

ZDANIA to firma wspomagająca klientów w nowoczesnym zarządzaniu funkcjonowaniem budynków. Naszym klientom oferujemy systemy sterowania (oświetleniem, HVAC, kontrolę dostępu do pomieszczeń oraz monitorowanie zużycia mediów), a także inteligentne systemy telewizji dozorowej. Nasze rozwiązania dają wgląd w stan instalacji budynku, zwiększają bezpieczeństwo obiektu oraz redukują koszty eksploatacji.

Proces usług, który oferujemy, jest całościowy i spójny. Rozpoczyna się od analizy istniejącej sytuacji (audyt efektywności energetycznej, rozwiązań technicznych zastosowanych w obiekcie), poprzez koncepcję poprawy efektywności energetycznej, po projekt techniczny zintegrowanych rozwiązań. Wraz z siecią partnerów zapewniamy także wdrożenie, serwis i ciągły monitoring.

Konrad Cieślak
Dyrektor Sprzedaży w ZDANIA sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie.

Od kilkunastu lat związany z branżą BMS.

Pracując dla największych integratorów systemów teletechnicznych w Polsce uczestniczył w projektach
m.in. z obszarów Data Center, budynków biurowych, galerii handlowych, obiektów przemysłowych, hoteli, terminali lotniczych, stadionów, dworców kolejowych, obiektów szpitalnych.

Nabyte doświadczenie wykorzystuje w dopasowaniu właściwego rozwiązania produktowego i usługowego, będącego odpowiedzią na potrzeby konkretnych grup odbiorców.

Helvar – systemy sterowania oświetleniem

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jesteśmy liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzymy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizujemy się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Naszą misją jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających na powierzchniach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar. Postrzegamy to jako wartość dodaną dla przestrzeni naszych klientów.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Igor Mielczarek
Manager Produktu – Systemy Automatyki Budynkowej, GEZE Polska
Rafał Stramski
Manager Rynku Hospitality, Geze

Belimo

Paweł Soboń
Kierownik ds. Kluczowych Obiektów, związany z firmą BELIMO od 18 lat.

Na co dzień zajmuję się wsparciem projektowym dotyczącym instalacji sanitarnych i automatyki HVAC.

Cenię sobie innowacyjne rozwiązania, a praca w BELIMO mi to zapewnia.

Artur Czupryna
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w najbardziej zaawansowanych systemach sterowania. Świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi. Pasjonat wędkarstwa i automatyki generalnie.

Piotr Wysocki
WAGO

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku elektrotechnika. Inżynier w dziedzinie automatyki budynkowej i zarządzania budynkiem z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym w obiektach o różnym przeznaczeniu. Przez ostatnie 7 lat pracuje w firmie WAGO, gdzie początkowo rozpoczynał w dziale Facility Management, zdobywając cenne doświadczenie. Jego pasja do automatyzacji budynków zaowocowała przeniesieniem się do działu rynków budownictwa, gdzie aktywnie wykorzystuje swoją wiedzę w praktyce, aby efektywnie wspierać managerów projektów i zapewniać Klientom kompleksową obsługę techniczną.

Stanisław Rak
Product and Project Manager w firmie Finder

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami RnD. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.

Krzysztof Jaciński
Prezes Zarządu DCP

Ponad 25 lat doświadczenia w branży automatyki budynków na stanowiskach związanych z projektowaniem, wykonawstwem i serwisem systemów automatyki wielu producentów zaowocowało dobrą znajomością zarówno samej technologii i instalacji HVAC jak również automatyki i systemów BMS na każdym etapie ich funkcjonowania. Od 2007 związany Distech Controls a od 2012 na stanowisku Prezesa Zarządu Distech Controls Poland.

Leszek Radomski
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS w północnej części kraju. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów automatyki budynkowej. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Waldemar Niedziela
Business Developer CBS, Somfy Polska

W firmie pracuje od 2007 r. Eks­pert w dziedzinie inteligent­nych systemów sterowania. W Somfy odpowiada za koordynację oraz nadzór nad strategicznymi pro­jektami inwestycyjnymi w obiektach komercyjnych i użyteczności publicz­nej, w których są realizowane wdroże­nia z zakresu automatyki budynkowej oraz systemów sterowania dynamicz­nej fasady, która reaguje na zmie­niające się warunki atmosferyczne, zwiększając efektywność energetycz­ną budynku.

Rezultatem jego wieloletniej pracy jest ponad 150 zrealizowanych pro­jektów. Ostatnio odpowiadał za system au­tomatyki budynkowej w pionierskim projekcie dynamicznej fasady, która została wzbogacona o możliwość wy­twarzania energii elektrycznej dzięki fotowoltaicznym ogniwom perowski­towym na lamelach-łamaczach świa­tła. Ogniwa opracowała spółka Saule Technologies, a nowa fasada produ­kuje już „czysty” prąd na budynku lu­belskiego Aliplastu.

Jak tłumaczy, zmiany klimatycz­ne i wzrost świadomości o ich wpły­wie na nasze życie powodują zmianę spojrzenia inwestorów oraz podejścia producentów w kwestii nowoczesnej architektury i zastosowanych roz­wiązań. Teraz to już nie tylko kwe­stie wygody. Somfy promuje także rozwiązania z certyfikatami środo­wiskowymi, które dają inwestorom gwarancję, że oferowane opcje są efektywne energetycznie.

Waldemar Niedziela jest absolwen­tem Wydziału Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. W wolnym czasie z sukcesami bierze udział w mara­tonach. Należy do Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

Tomasz Musiałek

Odpowiada w WAGO za Product Management z zakresu automatyki budynkowej. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu dostarcza naszym partnerom rzetelnej wiedzy i pomocy w szerokim zakresie: począwszy od programowania sterowników, poprzez  szkolenia, aż po rzeczywiste tworzenie i uruchomienie systemów automatyki.

Jest głównym  specjalistą od wsparcia i rozwoju WAGO Visu Building. W swojej karierze uczestniczył we wdrożeniach wielu projektów automatyki budynkowej. 

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:

  • powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
  • stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
  • podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
  • zwiększanie bioróżnorodności.

 

PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

Robert Iliński
Ekspert / Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Senior Project Manager / Go4Energy

BMSCare Department Team Lider w firmie Go4Energy, będącej Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i świadczącej profesjonalne usługi doradcze w zakresie ESG oraz implementacji zrównoważonych rozwiązań w budynkach.

Specjalista w dziedzinie optymalizacji zużycia energii, ciepła i chłodu z 10-letnim doświadczeniem w obszarze budownictwa, instalacji HVAC i systemów BMS.

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Koordynując i prowadząc usługę BMSCare podejmuje zagadnienia związane z minimalizowaniem negatywnego wpływu budynków na środowisko, ograniczaniem kosztów eksploatacyjnych, identyfikacją problemów systemów i urządzeń związanych z instalacjami mechanicznymi, automatyką i logiką sterowania.
Ponadto posiada szeroką wiedzę na temat zużycia energii, zarządzania informacją o budynkach, modelowania budynków i systemów HVAC, jakości środowiska wewnętrznego i komfortu użytkowników.

Poszerzając swoje kompetencje w zakresie pozafinansowego raportowania ESG, dekarbonizacji budynków, monitorowaniu operacyjnego śladu węglowego, analiz CREEAM, a także ratingu GRESB kompleksowo wspiera klientów w osiąganiu ambitnych celów, przyjętych w strategiach zrównoważonego rozwoju. 

Prywatnie miłośnik gry w siatkówkę, górskich wycieczek oraz dobrego jedzenia. 

Lider innowacji w dziedzinie rozwiązań zarządzania energią Distech Controls dostarcza unikalne technologie i usługi zarządzania budynkami, które optymalizują efektywność energetyczną i komfort w budynkach, a jednocześnie obniżają koszty operacyjne. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania dla bardziej ekologicznych budynków dzięki naszej pasji do innowacji, jakości, zadowolenia klientów i zrównoważonego rozwoju.

Distech Controls obsługuje wiele segmentów rynku poprzez swoje ogólnoświatowe działy biznesowe, biura usług i doskonałą sieć autoryzowanych integratorów systemów i dystrybutorów.

iSMA Controlli

Piotr Sosnowski
Dyrektor Zarządzający Intelihouse

Absolwent Politechniki Warszawskiej – specjalności Automatyka i Robotyka na wydziale Mechatroniki.

Od 17 lat związany z branżą automatyki budynkowej. Zebrane doświadczenie w firmach takich jak Siemens, Honeywell czy Schneider Electric przekuwa na sukcesy firmy Intelihouse, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Kieback&Peter na rynku polskim.

Brał udział w licznych procesach inwestycyjnych z praktycznie każdego segmentu rynku.

Jego dewizą jest otwartość i nieszablonowość, słuchanie potrzeb klienta, zrozumieniu specyfiki obiektu oraz racjonalny dobór technologii, co wydanie pomaga w skutecznej obronie uszytego na miarę rozwiązania.  

Pasjonuje się nie tylko automatyką budynkową, równie chętnie porozmawia o nowoczesnych technologiach, polityce, sporcie i motoryzacji.

PRZYSZŁOŚĆ KOMUNIKUJE SIĘ PRZEZ IP

MICROSENS jest jednym z wiodących na świecie producentów światłowodowych systemów transmisji danych i rozwiązań dla automatyki budynków. Od 1993 roku firma MICROSENS opracowuje własne oprogramowanie i komponenty sprzętowe dla systemów transmisji światłowodowej i automatyki budynków. W bezpośrednim kontakcie z klientami i użytkownikami powstają oparte na IP rozwiązania automatyzacji dla nowoczesnych budynków, ekonomiczne koncepcje sieciowe dla biur, solidne rozwiązania dla środowisk przemysłowych, optyczne systemy transportowe dla nowoczesnych sieci rozległych.

Firma MICROSENS działa w czterech obszarach biznesowych:

  • Enterprise Networks
  • Industrial Solutions
  • Optical Transmission
  • Smart Building Solutions
Artur Wojdan
Head of Project Management – Smart Building Solutions, Microsens

Artur Wojdan jest profesjonalną i menadżerską osobowością o duchu przedsiębiorczości, która zarządza specjalistycznymi obszarami zgodnie z celami i wynikami oraz rozwija je dalej poprzez szeroką gamę inicjatyw.

Doświadczony Menedżer Automatyki Budynkowej z udokumentowanym 12-letnim praktycznym doświadczeniem w branży automatyki budynkowej jako programista, projektant i kierownik projektów.

Operacyjny kierownik projektu, który w ukierunkowany sposób rozwija potencjał optymalizacyjny
w złożonych projektach. Gracz zespołowy z praktyczną mentalnością i dbałością o szczegóły.

Absolwent Automatyki i Robotyki oraz Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Artur zdobył tytuł absolwenta studiów Executive MBA na Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu Politechniki Wrocławskiej, co dowodzi jego zdolności zarówno w obszarze technicznym, jak i biznesowym. Dodatkowo, uzupełnił swoją wiedzę poprzez studia podyplomowe Team Leader – Project Management.

Główne obowiązki:

– Kierownictwo techniczne w zakresie zarządzania projektami w zakresie rozwiązań dla inteligentnych budynków,
– Rozwój i doskonalenie Zespołu SBS pod kątem umiejętności technicznych i osobistych,
– Samodzielne opracowywanie koncepcji inteligentnej automatyki budynków w oparciu o portfolio produktów Microsens w koordynacji ze specyfikacjami klientów,
– Wsparcie techniczne sprzedaży w celu zapewnienia zgodności ze specyfikacją klienta,
– Tworzenie i weryfikacja dokumentacji oraz materiałów szkoleniowych,
– Prowadzenie szkoleń i prezentacji produktów dla klientów, partnerów lub integratorów systemów,
– Wsparcie klientów SBS, partnerów lub integratorów systemów oraz ich projektów pod kątem technicznym, aspekty handlowe i organizacyjne od fazy planowania po instalację,
– Uczestnictwo i reprezentowanie Microsens na targach i konferencjach,
– Wsparcie zespołu programistów w Polsce związanego z tematyką inteligentnej automatyki budynków

Jego pasja do nowych technologii, szczególnie Internetu Rzeczy (IoT) oraz rozwiązań automatyki budynkowej i przemysłowej, stała się kluczowym elementem jego kariery i życiowej drogi.

Kontakt:
email: awojdan@microsens.pl
telefon: +48 795 561 685
www.microsens.com/pl/

Tomasz Świeca
Area Sales Manager Poland MICROSENS

Wszechstronny i kompetentny Ekspert ds. Sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem w branży IT, ICT i Telekomunikacji.
Obecnie odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą oraz rozwój dystrybucji oraz Partnerów MICROSENS na terenie Polski.
Wspiera Partnerów w obszarach projektowych oraz szkoleniowych.

Absolwent Akademii Górnośląskiej  im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Zarządzania I Marketingu.

Kontakt:
email: tswieca@microsens.pl
telefon: + 48 538 341 954
www.microsens.com

IFMA Polska. International Facility Management Association to prestiżowa organizacja o zasięgu globalnym. Członkostwo w IFMA to szansa i możliwość osiągnięcia doskonałości w zarządzaniu nieruchomościami poprzez korzystanie ze standardów i dobrych praktyk tworzonych przez organizację a także wymianę doświadczeń pomiędzy jej członkami. Do IFMA Polska należą osoby reprezentujące właścicieli nieruchomości, zarządców nieruchomości, kierownicy technicznych, przedstawiciele firm świadczących usługi związane z obsługą nieruchomości jak również firmy budowlane, architektoniczne, zarządzający projektami, kierownicy administracyjni oraz inne osoby odpowiedzialne za zakres związany z nieruchomościami w firmach.

Maciej Wiśniewski
Prezes Zarządu IFMA Polska
CEO i wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES)

Maciej, entuzjasta innowacji oraz nowych rozwiązań, wraz z zespołem LOREDO RES skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Pierwszym z wdrożonych rozwiązań jest koncepcja BIM4FM, która łączy w sobie procesy, technologie i nowe modele współpracy wspierające właścicieli nieruchomości.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa).

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: System automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat