AGENDA

DZIEŃ I
23.11.2022 - środa

08:30

Rejestracja Uczestników

09:30

Panel powitalny

09:45

Ściemnianie oświetlenia jest trendem nie tylko designerskim, może też ograniczyć tzw. „zaśmiecanie” światłem. Co oznacza termin zaśmiecania światłem oraz jaki wpływ ma on na życie Europejczyków? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę, aby dostosować poziom jasności oświetlenia unikając niedogodności takich jak m.in. mruganie, czy gorsze samopoczucie w okolicach przyciemnionej żarówki? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z prezentacji firmy Finder.


Marcin Szuper | Finder

10:25

Celem prezentacji będzie przedstawienie i omówienie rozwiązań umożliwiających zarządzanie techniczną infrastrukturą mniejszych obiektów. W szczególności postaram się odpowiedzieć na pytania :

– dlaczego warto wyposażyć małe obiekty w zintegrowane systemy automatyki?

– skąd biorą się fałszywe wyobrażenia o wysokich kosztach instalacji systemów automatyki budynkowej?

– jakie są istniejące, ekonomicznie uzasadnione rozwiązania, które mogą przynieść wymierne oszczędności?


Krzysztof Jaczewski | iSMA Controlli

11:05

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że dzisiaj mierzymy się z ogromnym wzrostem kosztów wszelkich mediów: czy to energia elektryczna, woda, gaz, ciepło czy chłód. Żeby mieć te koszty pod kontrolą nie mamy innego wyjścia jak bezpośrednio wpływać na wielkość ich zużycia. Żeby uzyskać najlepsze efekty optymalizacji musimy korzystać z różnego rodzaju zautomatyzowanych rozwiązań, narzędzi. Jakie nowoczesne rozwiązania i narzędzia oferujemy naszym klientom dowiecie się Państwo właśnie podczas naszej prelekcji.
Zapraszamy.

Paula Schabińska i Leszek Radomski | Wago

11:45

Przerwa kawowa i networking

12:15

Obecna sytuacja na rynku wywraca dotychczasowe proporcje. Rozwiązania kiedyś nieopłacalne, dziś stają się świetnym pomysłem o gigantycznym ROI. Wysoka cena energii oraz innych mediów powoduje, że oszczędzanie energii zaczyna być tematem modnym. Niestety niewielu klientów wiąże oszczędności z systemami BMS. W jaki sposób wykorzystać okazję, która nam się nadarza? W jaki sposób przekonać klienta, że warto inwestować w inteligentne rozwiązania? O tym kilka słów na naszej prelekcji – zapraszamy.

Konrad Cieślak | Zdania

13:15

Tematem spotkania będzie prezentacja i omówienie systemów, które sterują drzwiami i oknami, dzięki czemu można skutecznie zapewnić oddymianie czy napowietrzanie budynku oraz możliwie bezpieczną ewakuację. Zaprezentowane zostaną między innymi centrale oddymiające i napowietrzające MBZ300. Przedstawimy również centrale drzwiowe do sterowania drzwi ewakuacyjnych TZ320. Prezentacja obejmie dodatkowo omówienie integracji tych systemów z BMS.


Igor Mielczarek i Rafał Stramski | Geze

13:45

Przerwa obiadowa

15:00

QNAP Systems jest producentem rozwiązań do przechowywania danych, ale nie tylko. W ofercie znajdują się również produkty, które można wykorzystać w systemach BMS. Podczas prezentacji zostaną przedstawione rozwiązania, które można zastosować w automatyce budynkowej oraz, które idealnie wpisują się w tematykę SmartHome.


Bartłomiej Stępień | Qnap

15:30

Prelegent przedstawi słuchaczom LoRaWAN® — bezprzewodową technologię radiową, która umożliwia przesyłanie danych na duże odległości. Przesyłane dane mogą pochodzić z wielu źródeł, m.in. z różnego typu sensorów powiązanych z systemem (lub systemami) BMS.

Jakie to daje możliwości?

Czy daje szanse na rozwój?

Czy można dzięki LoRaWAN® uzyskać oszczędności energii?

Czy „inteligentny budynek” staje się już częścią „inteligentnego miasta”?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji i wspólnej dyskusji.


Mariusz Kuliński | Thermokon

16:00

Przerwa kawowa i networking

17:00

Równolegle warsztaty poprowadzą:

  • ISMA CONTROLLI – „Prostota integracji na bazie otwartych rozwiązań iSMA Controlli”
  • FINDER – „Programowanie zegarów cyfrowych”
    1. Programowanie ściemniaczy, 15.21 zarówno w wersji 230V jak i 12-24V, za pomocą nowej aplikacji Finder YOU.
    2. Tworzenie scenariusza w trzech krokach
    3. Case study nowej niedziałającej żarówki w aplikacji ze ściemniaczem
    4. Połączenie NFC z licznikiem 7M
    5. Skracamy czas ustawienia komunikacji Modbus
  • WAGO – „Narzędzia do zarządzania mediami: WAGO Visu Building/Energy, WAGO Cloud Building Operation&Control, WAGO Energy Data Management”. Podczas naszego spotkania warsztatowego przedstawimy w bardziej szczegółowy sposób kilka rozwiązań za pomocą, których możemy zarządzać zużyciem mediów. Od prostych aplikacji pozwalających zdalnie odczytywać dane o zużyciu energii po zaawansowane narzędzia, które dają także możliwość analizy danych oraz wpływania na systemy sterowania w celu optymalizacji kosztów.

Warsztaty

17:40

Integracja i wypoczynek

20:00

Kolacja | Wieczór pełen atrakcji

DZIEŃ II
24.11.2022 - czwartek

07:30

Śniadanie

08:30

Poranna kawa | Rozmowy w strefie wystawienniczej

09:30

W ramach wystąpienia omówiona zostanie specyfika podatności bezpieczeństwa identyfikowanych w urządzeniach i oprogramowaniu stosowanym w systemach budynkowych.

Odpowiemy na pytania:

  • Czy każda podatność stanowi zagrożenie dla ciągłości działania systemu?
  • Jak ocenić zagrożenie powiązane z podatnością?
  • Jak zaplanować proces aktualizacji urządzeń?
  • Jak świadomie podjąć decyzję o priorytecie wgrania poprawki bezpieczeństwa?

 


Łukasz Dudkowski | Seqred

10:30

Przerwa kawowa i networking

11:15

Szczegóły wkrótce.

Belimo

12:15

Przerwa kawowa i networking

12:40

Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów

13:00

Obiad

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z siedzibą we Włoszech. Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 14 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu, infrastruktury, a także do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Nasza tradycja to prawie 70 lat doświadczenia na rynku przekaźników.

Firma dostarcza produkty na polski rynek od początku lat 90-tych. W 2016 roku powstał oddział Finder Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Swoim klientom zapewniamy profesjonalną, szybką obsługę w kraju poprzez: wsparcie techniczne w zakresie zastosowań produktów, realizację procesów wdrożeniowych, badania i analizy, szkolenia oraz łańcuch dostaw.

Marcin Szuper
Kierownik Techniczno-handlowy, Finder Polska. Sp. z o.o.

Od małego rozkręcał wszystkie zabawki, z wykształcenia dziennikarz, a z zamiłowania gadżeciarz, co połączył prowadząc na ten temat bloga oraz dział w gazetce studenckiej. Od 2014r. zajmuje się handlem w branży automatyki przemysłowej. Z firmą Finder Polska, światowym liderem rozwiązań automatyki przemysłowej i budynkowej, związany od kwietnia 2020r. Najbardziej lubi poznawać historie, gdzie zastosowano nietypowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Prywatnie fan piłki nożnej i audiobooków, lubi też amatorsko uprawiać różne sporty.

iSMA Controlli

Krzysztof Jaczewski
iSMA CONTROLLI

Absolwent Politechniki Warszawskiej.

Kilkunastoletnie doświadczenie w dużym międzynarodowym koncernie w obszarze szerokorozumianej automatyki budynkowej oraz systemów HVAC.

W firmie iSMA Controlli od ponad pięciu lat. Aktualnie odpowiedzialny za rozwój marki na terenie Polski, Szwajcarii, Niemiec oraz Austrii. W latach ubiegłych odpowiedzialny również za rynki włoski i skandynawski.

Jego największe pasje to: muzyka, żeglarstwo i góry.

WAGO należy do grona prekursorów i propagatorów innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki i automatyki. Jest producentem i dostawcą m.in. kompleksowych, otwartych rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów sterowania HVAC, oświetleniem oraz zarządzania budynkami i obiektami przemysłowymi. Skalowalny system automatyki budynkowej WAGO zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie sterowania i monitoringu w budynkach.

Paula Schabińska
WAGO

Inżynier z pasją i doświadczeniem w branży automatyki budynkowej, zdobywanym na obiektach takich jak: Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower. Absolwentka dwóch Politechnik: Wrocławskiej i Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym, kierunek Automatyka i Robotyka. Obecnie Building Automation Project Engineer w WAGO, gdzie odpowiada za projekty automatyki budynkowej i rozwój rynku techniki budynkowej w południowo-zachodniej Polsce. Prywatnie pasjonatka wycieczek górskich i podróży pociągami.

Leszek Radomski
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS w północnej części kraju. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów automatyki budynkowej. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

ZDANIA to firma wspomagająca klientów w nowoczesnym zarządzaniu funkcjonowaniem budynków. Naszym klientom oferujemy systemy sterowania (oświetleniem, HVAC, kontrolę dostępu do pomieszczeń oraz monitorowanie zużycia mediów), a także inteligentne systemy telewizji dozorowej. Nasze rozwiązania dają wgląd w stan instalacji budynku, zwiększają bezpieczeństwo obiektu oraz redukują koszty eksploatacji.

Proces usług, który oferujemy, jest całościowy i spójny. Rozpoczyna się od analizy istniejącej sytuacji (audyt efektywności energetycznej, rozwiązań technicznych zastosowanych w obiekcie), poprzez koncepcję poprawy efektywności energetycznej, po projekt techniczny zintegrowanych rozwiązań. Wraz z siecią partnerów zapewniamy także wdrożenie, serwis i ciągły monitoring.

Konrad Cieślak
Dyrektor Sprzedaży w ZDANIA sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie.

Od kilkunastu lat związany z branżą BMS. Pracując dla największych integratorów systemów teletechnicznych w Polsce uczestniczył w projektach m.in. z obszarów Data Center, budynków biurowych, galerii handlowych, obiektów przemysłowych, hoteli, terminali lotniczych, stadionów, dworców kolejowych, obiektów szpitalnych.

Nabyte doświadczenie wykorzystuje w dopasowaniu właściwego rozwiązania produktowego i usługowego, będącego odpowiedzią na potrzeby konkretnych grup odbiorców.

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:

– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Nowość w ofercie – akcesoria do kabli:

– metalowe dławnice BiT D-EMC oraz metalowe nakrętki BiT N-EMC do kabli przekształtnikowych BiTservo i sterowniczych kabli ekranowanych typu BiT 500, BiT 750 oraz BiT 1000
– złącza BiT Connector MC4 do przewodów solarnych BiT 1000 solar ułatwiających połączenie przewodów z modułami fotowoltaicznymi

Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek
Kierownik Projektu, Bitner

Kierownik Projektu w Zakładach Kablowych BITNER. Z firmą związana związana od 2007 roku. Obecnie czynnie współpracuje z biurami projektowymi, służąc wiedzą i wsparciem technicznym w zakresie właściwego doboru kabli i przewodów do różnorodnych aplikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu, kreowania marki, współpracy z rynkiem w celu inicjowania przełomowych technicznie rozwiązań. Czynna uczestniczka targów branżowych, a także sympozjów i konferencji naukowych z dziedziny elektroenergetyki i automatyki.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Igor Mielczarek
Doradca Techniczny ds. Systemów Automatyki Budynkowej, Geze
Rafał Stramski
Manager Rynku Hospitality, Geze

Priorytetem dla firmy QNAP (ang. Quality Network Appliance Provider, dostawca wysokiej jakości urządzeń sieciowych), jest zapewnianie kompleksowych rozwiązań, począwszy od projektowania oprogramowania, przez projektowanie sprzętu, po produkcję własną. Koncentrując się na innowacjach w zakresie pamięci masowej, łączności sieciowej i inteligentnego wideo, QNAP wprowadza aktualnie rewolucyjne rozwiązanie Cloud NAS, które jest częścią naszego najnowocześniejszego oprogramowania działającego w oparciu o subskrypcję i zróżnicowanego ekosystemu kanałów usługowych. Według prognoz QNAP serwer NAS będzie czymś więcej, niż tylko zwykłą pamięcią masową, dlatego firma stworzyła infrastrukturę sieciową w chmurze, która umożliwia użytkownikom hostowanie i projektowanie systemów analizy w oparciu o sztuczną inteligencję, przetwarzanie brzegowe i integrację danych w swoich rozwiązaniach QNAP.

Bartłomiej Stępień
Qnap

Inżynier Informatyk, absolwent Central Connecticut State University, Institute of Business Studies. Przez 10 lat nabywał doświadczenia jako Product Manager, a następnie Doradca Zarządu w największej polskiej firmie zajmującej się dystrybucją sprzętu IT. Od 6 lat pracownik Qnap Systems odpowiedzialny za kreowanie biznesu w nowych segmentach rynku. Chętnie pomaga i stara się rozwiązać problemy.

Od ponad 35 lat THERMOKON jest rozpoznawany na całym świecie za podnoszenie standardu inteligentnych budynków dzięki innowacyjności i jakości „Made in Germany”. Dzięki opracowaniu i produkcji zaawansowanych czujników i rozwiązań systemowych dostarczamy dodatkowe korzyści dla naszych klientów na całym świecie. Stawiamy na wydajność, zrównoważony rozwój i otwartość na nowe obszary technologii oraz ścisłą współpracę i dialog z naszymi klientami.

Jako lider w produkcji innowacyjnych rozwiązań o szerokim zakresie zastosowań stale rozwijamy nasze portfolio i oferujemy istotne korzyści i wartości związane z produktem i niestandardowymi rozwiązaniami inżynierskimi. Nasza pełna gama produktów przeznaczona jest m.in. Do budynków energooszczędnych.

Mariusz Kuliński
Sales Manager Poland, Thermokon

Od 15 lat związany z branżą automatyki przemysłowej i budynkowej na stanowiskach powiązanych z rozwojem produktów oraz zarządzaniem sprzedażą asortymentu różnych producentów. Łączy pasję do nowoczesnych technologii z codzienną pracą z Klientem. Od ponad roku menedżer sprzedaży na rynku polskim w firmie Thermokon. Z ramienia firmy odpowiedzialny m.in. za szkolenia produktowe i doradztwo techniczne jak również wsparcie projektowe Klientów na terenie Polski.

Absolwent studiów magisterskich Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Stanisław Rak
Product and Project Manager w firmie Finder

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami RnD. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.

Paweł Trusiewicz
Specjalista ds. techniki świetlnej i systemów sterowania oświetleniem, Helvar

Zawodowo z rynkiem oświetleniowym związany od 2010 r. Jako Senior Product & Service Engineer w HC Center zajmuje się, m.in. prowadzeniem szkoleń produktowych oraz szkoleń z projektowania systemów  sterowania oświetleniem.

Paweł Trusiewicz – p.trusiewicz@helvar.pl – tel.: 791405973

Krzysztof Jaciński
Prezes Zarządu DCP

Ponad 25 lat doświadczenia w branży automatyki budynków na stanowiskach związanych z projektowaniem, wykonawstwem i serwisem systemów automatyki wielu producentów zaowocowało dobrą znajomością zarówno samej technologii i instalacji HVAC jak również automatyki i systemów BMS na każdym etapie ich funkcjonowania. Od 2007 związany Distech Controls a od 2012 na stanowisku Prezesa Zarządu Distech Controls Poland.

Waldemar Niedziela
Business Developer CBS, Somfy Polska

W firmie pracuje od 2007 r. Eks­pert w dziedzinie inteligent­nych systemów sterowania. W Somfy odpowiada za koordynację oraz nadzór nad strategicznymi pro­jektami inwestycyjnymi w obiektach komercyjnych i użyteczności publicz­nej, w których są realizowane wdroże­nia z zakresu automatyki budynkowej oraz systemów sterowania dynamicz­nej fasady, która reaguje na zmie­niające się warunki atmosferyczne, zwiększając efektywność energetycz­ną budynku.

Rezultatem jego wieloletniej pracy jest ponad 150 zrealizowanych pro­jektów. Ostatnio odpowiadał za system au­tomatyki budynkowej w pionierskim projekcie dynamicznej fasady, która została wzbogacona o możliwość wy­twarzania energii elektrycznej dzięki fotowoltaicznym ogniwom perowski­towym na lamelach-łamaczach świa­tła. Ogniwa opracowała spółka Saule Technologies, a nowa fasada produ­kuje już „czysty” prąd na budynku lu­belskiego Aliplastu.

Jak tłumaczy, zmiany klimatycz­ne i wzrost świadomości o ich wpły­wie na nasze życie powodują zmianę spojrzenia inwestorów oraz podejścia producentów w kwestii nowoczesnej architektury i zastosowanych roz­wiązań. Teraz to już nie tylko kwe­stie wygody. Somfy promuje także rozwiązania z certyfikatami środo­wiskowymi, które dają inwestorom gwarancję, że oferowane opcje są efektywne energetycznie.

Waldemar Niedziela jest absolwen­tem Wydziału Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. W wolnym czasie z sukcesami bierze udział w mara­tonach. Należy do Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

Tomasz Musiałek

Odpowiada w WAGO za Product Management z zakresu automatyki budynkowej. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu dostarcza naszym partnerom rzetelnej wiedzy i pomocy w szerokim zakresie: począwszy od programowania sterowników, poprzez  szkolenia, aż po rzeczywiste tworzenie i uruchomienie systemów automatyki.

Jest głównym  specjalistą od wsparcia i rozwoju WAGO Visu Building. W swojej karierze uczestniczył we wdrożeniach wielu projektów automatyki budynkowej. 

Dbający o wysoką jakość dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie pomiarów i sterowania dla automatyki budynkowej, współpracujący z klientami przy projektach i wdrożeniach. Bogaty asortyment ponad 5000 produktów do sterowania, pomiaru, konfiguracji oraz elementów wykonawczych to komplet rozwiązań, który spełnia wszelkie wymagania niezależnie od lokalizacji systemu: urządzenia pomieszczeniowe, dla instalacji HVAC, w wykonaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym. Pomiary temperatury, ciśnienia, prędkości, jakości powietrza i wilgotności – przewodowo jak i bezprzewodowo. Nasza nowa rodzina produktów Proxima® stanowi podstawę kolejnej generacji urządzeń do pomiaru i kontroli, oferując szeroką gamą produktów, łatwość użycia i rozbudowę, zdalne aktualizacje firware i przyszłe wsparcie dla IoT i architektury chmurowej. Measure – be sure.

Łukasz Dudkowski
Seqred

OT Cybersecurity Manager w firmie Seqred, zajmujący się analizą oraz testami oraz zabezpieczaniem systemów OT/Smart Building. Posiada wieloletnie doświadczenie jako Inżynier Aplikacyjny w firmie Honeywell, gdzie realizował projekty wdrożeniowe w zakresie Automatyki Budynkowej.

Marcin Bruzda
Country Manager, Produal

Country Manager polskiego oddziału firmy Produal Oy posiadający 15-letnie doświadczenie zawodowe związane z automatyką budynkową oraz systemami BMS. Od ponad 5 lat odpowiedzialny za budowanie struktury fińskiej marki Produal na terenie naszego kraju. Z wykształcenia inżynier sanitarny, który ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następnie pracował przez kilka lat w firmach związanych z systemami wentylacji i klimatyzacji. W czasie 23 lat pracy zawodowej zatrudniony na różnych stanowiskach m.in. pracy przy realizacji inwestycji (zarządzanie pracami instalacyjnymi na budowie), projektant instalacji HVAC, przedstawiciel handlowy…

SMW Legal jest nowoczesną i nakierowaną na obsługę Klientów biznesowych kancelarią prawną. Traktujemy praktykowanie prawa nie jako zwykłą pracę, ale jako sztukę. Wzmacniając biznes prawem pomagamy w pełni wykorzystać potencjał przedsiębiorstw, zwiększając ich bezpieczeństwo i konkurencyjność.

Zajmujemy się tym, co dla przedsiębiorstwa jest najważniejsze – od prawa pracy, obsługi kontraktów i podatków, przez sprawy związane z prawem spółek i bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej. Dzięki zespołowi, w którego skład wchodzą specjaliści z wielu dziedzin, a także zewnętrznym ekspertom możemy zapewnić kompleksową opiekę prawną dla Klientów.

Jako kancelaria od lat prowadzimy szkolenia. Przeprowadziliśmy już ponad 1000 godzin dla uczelni wyższych, przedsiębiorców, zamawiających publicznych.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR Sp. z o.o.

Automatyka to nasza wieloletnia pasja i specjalizacja. Na polskim rynku działamy od ponad 28 lat. Reprezentujemy grupę renomowanych europejskich producentów urządzeń i oprogramowania dla automatyki budynkowej i przemysłowej. Dostarczamy rozwiązania o długim cyklu życia i otwartej architekturze, gwarantujące wieloletnie bezpieczeństwo inwestycji.

W naszej ofercie znajdują się nowoczesne, elastyczne i skalowalne rozwiązania umożliwiające sterowanie pojedynczym układem automatyki, jak również tworzenie rozbudowanych systemów BMS. Ugruntowane kompetencje i różnorodne doświadczenia umożliwiają nam precyzyjne zaspokojenie oczekiwań obecnych i nowych klienta, a także niezawodną obsługę posprzedażną, w tym działalność szkoleniową i doradztwo techniczne.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat