Konferencja

Relacja z Projekt BMS 2016

Pierwsza edycja ogólnopolskiej konferencji Projekt BMS 2016 zakończyła się sukcesem "Miejsce spotkań, na które czekała branża inteligentnych rozwiązań i automatyki budynkowej", „forum pozwalające na konfrontację opinii i poszukiwanie najlepszych rozwiązań", „tego potrzeba branży!"- to tylko nieliczne z opinii, którymi podzielili się uczestnicy konferencji Projekt BMS 2016.
Podczas 2-dniowego wydarzenia 16 prelegentów — reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie 9 prelekcji, 4 wykładów eksperckich, a w debacie zabrało głos 5 reprezentantów sektora inteligentnych rozwiązań dla budynków. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowało 14 firm, wydarzeniu wzięło udział blisko 130 osób — wśród nich ponad uczestników — decydentów z firm o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne, zarządcy nieruchomością. Tak, w wielkim skrócie można podsumować ogólnopolską edycję Projekt BMS 2016, która odbyła się w dniach 12-13 października w Hotelu Magellan Spa & Business w Bronisławowie.
Złoci Partnerzy:

Ampio Smart Home, Global Control 5, WAGO ELWAG

Srebrni Partnerzy:

APA Group z firmą Samsung Electronicst BELIMO, Distech Controls, ELMARK Automatyka, Siemens, ZDANIA

Brązowi Partnerzy:

AMIT z firmą ENIKA, Johnson Controls, TREND CONTROL SYSTEMS

O Wydarzeniu:

W wydarzeniu wzięli udział eksperci ze znajomością problematyki efektywności i energooszczędności. Pierwszy dzień konferencji otworzył wykład gościa specjalnego – Roger Woodward — Vice President and Managing Director, EMEA region of Tridium. Prelekcja o tytule „Building Automation — A Connected Future, how will yvou position your Company” wprowadziła uczestników w świat najnowszych trendów w Obszarze inteligentnego zarządzania budynkami.

Drugi dzień konferencji obfitował w panele eksperckie, Pani Ewa Kosmala — Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego — PLGBC omówiła 10 wtajemniczeń zrównoważonych budynków. Pan Kamil Stolarski – Radca prawny z SMW LEGAL przedstawił specyfikę zielonych zamówień publicznych na BMS w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z Prawo zamówień publicznych. Pan Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGII – Akademii Górniczo-Hutniczej im, Stanisława Staszica w Krakowie omówił metodykę oceny wpływu systemów EMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PIV-EN 15232.

W trakcie konferencji Projekt BMS 2016, uczestnicy mieli możliwość zabrać głos w debacie pt. „Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków?”. Do dyskusji włączyli się praktycy tematyki BMS i komercyjnych zastosowań: Pan Damian Kaczmarek Prezes Zarządu Prodam, pan Andrzej Dudała — Kierownik Sekcji BMS, Campus 600-lecia Odnowienia UJ, pan Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, pani Ewa Kosmala — Członek Zarządu PLGBC, Pan Michał Pierzchalski — Dyrektor Pracowni Projektów Budynków Energooszczędnych KAPE — reprezentujący Patrona Honorowego konferencji. Prelegenci skupili się na zagadnieniu wymogów prawnych, certyfikacyjnych oraz współpracy inwestora i projektanta przy właściwym, i zasadnym doborze rozwiązań dla danego budynku. Całość wydarzenia umilił wieczorny bankiet z częścią integracyjną, sprzyjającą efektywnej współpracy między Partnerami biznesowymi, Uczestnicy spróbowali swoich sił w „Mistrzostwach Piłkarskich” oraz wzięli udział w zawodach Formuły 1 — „Grand Prix o Puchar Projekt BMS 2016”.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: System automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat