PRELEGENCI

Paweł Soboń

BELIMO

Igor Mielczarek

GEZE

Grzegorz Maszner

GEZE

Paweł Trusiewicz

HELVAR

Piotr Sosnowski

INTELIHOUSE

Krzysztof Jaczewski

iSMA CONTROLLI

Artur Wojdan

MICROSENS

Tomasz Świeca

MICROSENS

Prof. dr hab. Piotr Borkowski

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

Dr inż. Mariusz Jabłoński

POLITECHNIKA ŁÓDZKA

Daniel Małysa

ProFM

Bartłomiej Morawski

SABUR

Marek Olszewski

SCHNEIDER ELECTRIC

Dariusz Romejko

SIEMENS

Artur Miros

TECHNOKABEL

Mariusz Kuliński

THERMOKON

Frank Blumensatt

TRIDIUM

Wojciech Leciński

WAGO

Paweł Soboń
Kierownik ds. Kluczowych Obiektów, związany z firmą BELIMO od 18 lat.

Na co dzień zajmuję się wsparciem projektowym dotyczącym instalacji sanitarnych i automatyki HVAC.

Cenię sobie innowacyjne rozwiązania, a praca w BELIMO mi to zapewnia.

Igor Mielczarek
Manager Produktu – Systemy Automatyki Budynkowej, GEZE Polska
Grzegorz Maszner
Manager Sprzedaży Rynku Niskoprądowego, GEZE Polska
Paweł Trusiewicz
Senior Product & Service Engineer, HC Center | Helvar w Polsce

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Zawodowo z branżą związany od 2010 r. Jako starszy inżynier ds. produktów i usług w HC Center zajmuje się, m.in. opieką techniczną nad wdrożeniami systemów bezprzewodowych i szkoleniami z zakresu systemów opartych na protokole DALI.

Kontakt:
email: p.trusiewicz@helvar.pl
telefon: +48 791 405 973
www: www.helvar.pl

Piotr Sosnowski
Dyrektor Zarządzający Intelihouse

Absolwent Politechniki Warszawskiej – specjalności Automatyka i Robotyka na wydziale Mechatroniki.

Od 17 lat związany z branżą automatyki budynkowej. Zebrane doświadczenie w firmach takich jak Siemens, Honeywell czy Schneider Electric przekuwa na sukcesy firmy Intelihouse, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Kieback&Peter na rynku polskim.

Brał udział w licznych procesach inwestycyjnych z praktycznie każdego segmentu rynku.

Jego dewizą jest otwartość i nieszablonowość, słuchanie potrzeb klienta, zrozumieniu specyfiki obiektu oraz racjonalny dobór technologii, co wydanie pomaga w skutecznej obronie uszytego na miarę rozwiązania.  

Pasjonuje się nie tylko automatyką budynkową, równie chętnie porozmawia o nowoczesnych technologiach, polityce, sporcie i motoryzacji.

Krzysztof Jaczewski
iSMA CONTROLLI

Absolwent Politechniki Warszawskiej.

Kilkunastoletnie doświadczenie w dużym międzynarodowym koncernie w obszarze szerokorozumianej automatyki budynkowej oraz systemów HVAC.

W firmie iSMA Controlli od ponad pięciu lat. Aktualnie odpowiedzialny za rozwój marki na terenie Polski, Szwajcarii, Niemiec oraz Austrii. W latach ubiegłych odpowiedzialny również za rynki włoski i skandynawski.

Jego największe pasje to: muzyka, żeglarstwo i góry.

Artur Wojdan
Head of Project Management – Smart Building Solutions, Microsens

Artur Wojdan jest profesjonalną i menadżerską osobowością o duchu przedsiębiorczości, która zarządza specjalistycznymi obszarami zgodnie z celami i wynikami oraz rozwija je dalej poprzez szeroką gamę inicjatyw.

Doświadczony Menedżer Automatyki Budynkowej z udokumentowanym 12-letnim praktycznym doświadczeniem w branży automatyki budynkowej jako programista, projektant i kierownik projektów.

Operacyjny kierownik projektu, który w ukierunkowany sposób rozwija potencjał optymalizacyjny
w złożonych projektach. Gracz zespołowy z praktyczną mentalnością i dbałością o szczegóły.

Absolwent Automatyki i Robotyki oraz Informatyki Politechniki Wrocławskiej. Artur zdobył tytuł absolwenta studiów Executive MBA na Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu Politechniki Wrocławskiej, co dowodzi jego zdolności zarówno w obszarze technicznym, jak i biznesowym. Dodatkowo, uzupełnił swoją wiedzę poprzez studia podyplomowe Team Leader – Project Management.

Główne obowiązki:

– Kierownictwo techniczne w zakresie zarządzania projektami w zakresie rozwiązań dla inteligentnych budynków,
– Rozwój i doskonalenie Zespołu SBS pod kątem umiejętności technicznych i osobistych,
– Samodzielne opracowywanie koncepcji inteligentnej automatyki budynków w oparciu o portfolio produktów Microsens w koordynacji ze specyfikacjami klientów,
– Wsparcie techniczne sprzedaży w celu zapewnienia zgodności ze specyfikacją klienta,
– Tworzenie i weryfikacja dokumentacji oraz materiałów szkoleniowych,
– Prowadzenie szkoleń i prezentacji produktów dla klientów, partnerów lub integratorów systemów,
– Wsparcie klientów SBS, partnerów lub integratorów systemów oraz ich projektów pod kątem technicznym, aspekty handlowe i organizacyjne od fazy planowania po instalację,
– Uczestnictwo i reprezentowanie Microsens na targach i konferencjach,
– Wsparcie zespołu programistów w Polsce związanego z tematyką inteligentnej automatyki budynków

Jego pasja do nowych technologii, szczególnie Internetu Rzeczy (IoT) oraz rozwiązań automatyki budynkowej i przemysłowej, stała się kluczowym elementem jego kariery i życiowej drogi.

Kontakt:
email: awojdan@microsens.pl
telefon: +48 795 561 685
www.microsens.com/pl/

Tomasz Świeca
Area Sales Manager Poland MICROSENS

Wszechstronny i kompetentny Ekspert ds. Sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem w branży IT, ICT i Telekomunikacji.
Obecnie odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą oraz rozwój dystrybucji oraz Partnerów MICROSENS na terenie Polski.
Wspiera Partnerów w obszarach projektowych oraz szkoleniowych.

Absolwent Akademii Górnośląskiej  im. Wojciecha Korfantego na Wydziale Zarządzania I Marketingu.

Kontakt:
email: tswieca@microsens.pl
telefon: + 48 538 341 954
www.microsens.com

Prof. dr hab. Piotr Borkowski
Katedra Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej

Prof. dr hab. Piotr Borkowski jest bardzo aktywnym pracownikiem badawczo-dydaktycznym Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej (PŁ) nieprzerwanie od 1989 roku. W roku 2008 otrzymał tytuł dr habilitowanego, a w roku 2015 uzyskał nominację Prezydenta RP na profesora zwyczajnego. Od 2011 jest Kierownikiem Katedry Aparatów Elektrycznych (KAE) PŁ. Wykazuje się wyróżniającą działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Jest współautorem ponad 140 artykułów, a także ponad 90 opracowań naukowo–badawczych dla przemysłu oraz CERN. Jest autorem 2 monografii i 4 patentów, w tym 2 wdrożonych. Ponadto jest autorem 3 podręczników akademickich i 2 skryptów. Zrealizował 28 projektów badawczych. Wypromował blisko 100 magistrów i inżynierów oraz 5 doktorów. Jest aktywny w promowaniu osiągnięć nauki polskiej na forum międzynarodowym. Jest recenzentem wielu międzynarodowych czasopism naukowych. W 2008 r. powołał Studenckie Koło Naukowe „SPUL”, zaś w 2016 SKN „SMART”. Jest członkiem Sekcji Materiałów i Technologii Elektrotechnicznych KE PAN i współautorem „Mapy rozwoju dyscypliny Elektrotechnika”. Opracował pierwszy w Polsce kierunek studiów „Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami” (2015) wpisujący się w Dyrektywę Budynkową UE. W 2015 został powołany przez Prezesa URE na Członka Komisji Kwalifikacyjnej przy SEP. W 2016 doprowadził do podpisania ramowej umowy współpracy pomiędzy CERN a PŁ. W 2017 jako przewodniczący 5.GR ds. KIS „Inteligentne budownictwo zeroemisyjne” przy MPiT RP, opracował wizję jej rozwoju do 2030. Kierował 3 projektami dla CERN (2017-21), a opracowane w nich redundantne systemy łączników zabezpieczają Wielki Zderzacz Hadronów w CERN. Efektem zakończonego w 2021 projektu jest wyłącznik trakcji elektrycznej, który uzyskał tytuł Polski Produkt Przyszłości. W 2024 roku został przedstawicielem Polski w International Advisory Group for International Conference of Electrical Contacts.

Dr inż. Mariusz Jabłoński
Katedra Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej

Dr inż. Mariusz Jabłoński – adiunkt, zastępca Kierownika Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej. Zrealizował wiele projektów przemysłowych. Brał udział w projektach naukowych, m.in. w projekcie „Inteligentne budynki i miasta”, budowa 2020+ ICBR Zaawansowanych Materiałów i Inteligentnych Systemów Zarządzania na Wydziale WEEIA PŁ (inteligentne piętro)
oraz w projekcie PŁ nowego kierunku studiów „Energy systems and the built environment” w zakresie „Electrical power systems”. Od 2017 roku ekspert NCBR oraz członek Zespołu GR 11 KIS „Automatyzacja i robotyka procesów technologicznych”. Na zaproszenie NCBR, brał udział w seminarium w Korei Południowej organizowanym przez NCBR oraz koreańską agencję KIETEP dotyczącym efektywności energetycznej, gdzie wygłosił referat pt. „Energy efficient buildings and air quality strategy with BACS and renewable energy sources solutions in circular economy with sustainability”. Autor ekspertyz naukowo-technicznych. Członek grupy badawczej ECIU „Transport and Mobility”. Koordynator programów studiów Erasmus+ m.in. dla kierunku Systemy sterowania inteligentnymi budynkami. Prowadzi prace dyplomowe z zakresu automatyki budynkowej i przemysłowej. Jego zainteresowania zawodowe obejmują algorytmy sterowania, systemy regulacji, sterowniki PLC, falownikowy napędy maszyn, systemy BACS, efektywność energetyczną, sztuczną inteligencję, komunikację przemysłową oraz zintegrowane bezpieczeństwo maszyn. Autor publikacji
i warsztatów, seminariów oraz szkoleń specjalistycznych
z zakresu interdyscyplinarnych rozwiązań przemysłowych dedykowanych dla pracowników służb utrzymania ruchu. Aktywnie doskonali swoje umiejętności uczestnicząc
w autoryzowanych specjalistycznych szkoleniach technicznych oraz podejmuje się nowych wyzwań naukowo-biznesowo-technologicznych i realizacji projektów aplikacyjnych z zakresu Smart City i Przemysł Przyszłości. Posiada praktyczne doświadczenia w realizacji projektów międzynarodowych
i jest otwarty na współpracę w zakresie implementacji
i tworzenia nowoczesnych technologii.

Daniel Małysa
Prezes firmy ProFM

Inżynier ciągle kwestionujący utarte schematy. Od 12 lat dba o utrzymanie techniczne i optymalizację pracy budynków w całej Polsce. Prowadzi zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie dzieli się swoją wiedzą na temat nowoczesnych technologii w branży nieruchomości. Rozwiązania technologiczne wdraża w obsługiwanych obiektach oraz procesach operacyjnych zarządzanych spółek. Specjalizuje się w operacyjnych zagadnieniach w Facility Management. Współzałożyciel i prezes firmy ProFM. Prywatnie zapalony szachista i piłkarz, w wolnych chwilach smakuje wina z książką w dłoni.

Bartłomiej Morawski
Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, Sabur Sp. z o.o.

Z wykształcenia i z zamiłowania automatyk. Pasjonat i praktyk wszelakiej innowacji, zwłaszcza z zastosowaniem technologii IoT i IIoT.

Doświadczony ekspert w obszarze nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej i przemysłowej.

W firmie SABUR od ponad 10 lat.  Nadzoruje pracę Działu Technicznego, odpowiada za techniczne wsparcie realizowanych projektów, prowadzoną działalność szkoleniową i serwis.

Czas po pracy spędza aktywnie, najchętniej w dobrym towarzystwie. Ostatnio, za sprawą innego fana, na nowo odkrywa w sobie pasję do motoryzacji. 

Marek Olszewski
Menedżer kanału Integratorów Systemów Automatyki Budynkowej na klaster Europy Środkowo-Wschodniej, Schneider Electric Polska

Zagadnieniami automatyki budynkowej zajmuje się od ponad 25 lat. Wcześniejsze doświadczenie w zakresie projektowania, uruchamiania i programowania BMS dało mu wiedzę praktyczną o tym, jak „działa” żywy organizm, który nazywany budynkiem. Jako osoba bezpośrednio zaangażowana w zarządzanie produktem oraz wsparcie szkoleniowe i techniczne w Schneider Electric, na przestrzeni lat współtworzył nowoczesne rozwiązania dla Inteligentnych Budynków. Zafascynowany świadek kolejnej transformacji technologicznej.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: System automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

mgr inż. Artur Miros
Specjalista ds. konstrukcji kabli w Technokabel SA
Dział Konstrukcji Kabli i Rozwoju

Magister inżynier z ponad 17-letnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji maszyn oraz kabli.

Specjalizuje się min w konstrukcjach kabli specjalnych produkowanych pod indywidualne wymagania i specjalne zastosowania, jak również kabli górniczych, górniczych – hybrydowych.

Jako konstruktor kabli realnie wpływa na rozwój technologii kablowych, podnosząc standardy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.

Mariusz Kuliński
Sales Manager Poland, Thermokon

Od 16 lat związany z branżą automatyki przemysłowej i budynkowej na stanowiskach powiązanych z rozwojem produktów oraz zarządzaniem sprzedażą asortymentu różnych producentów. Łączy pasję do nowoczesnych technologii z codzienną pracą z Klientem. Od ponad 3 lat menedżer sprzedaży na rynku polskim w firmie Thermokon. Z ramienia firmy odpowiedzialny m.in. za szkolenia produktowe i doradztwo techniczne, jak również wsparcie projektowe dla Klientów na terenie Polski.

Absolwent studiów magisterskich Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Frank Blumensatt
Key Account & Business Development Manager, Tridium

Frank Blumensatt works as a Key Account & Business Development Manager at Tridium. In his role, he helps companies in understanding and adopting Tridium’s Niagara Framework, enabling them to capitalize on the comprehensive and vendor-neutral platform for buildings to its fullest potential.

After graduating in computer science, Frank began his career in energy metering companies, rapidly advancing to management positions in development, product management and business development. He made the move to the building automation sector a couple years ago, where he continued his successful career in product management and sales.

Frank is currently working with some of the largest Tridium partners in EMEA and is always open to new opportunities to improve the way the world maintains and operates buildings.

Wojciech Leciński
Menedżer Rynku Budownictwa w firmie WAGO

Kieruje zespołem Project Manager’ów oraz sam posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzania instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze, szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników, ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.), wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat