PRELEGENCI

Krzysztof Błażejewicz

BELIMO

Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek

BITNER

Marcin Szuper

FINDER

Igor Mielczarek

GEZE

Rafał Stramski

GEZE

Krzysztof Jaczewski

ISMA CONTROLLI

Marcin Bruzda

PRODUAL

Bartłomiej Stępień

QNAP

Łukasz Dudkowski

SEQRED

Kamil Stolarski

SMW LEGAL

Mariusz Kuliński

THERMOKON

Paula Schabińska

WAGO

Artur Czupryna

WAGO

Marcin Czapla

WAGO

Leszek Radomski

WAGO

Konrad Cieślak

ZDANIA

Krzysztof Błażejewicz
Belimo
Małgorzata Zygmunt-Kaczmarek
Kierownik Projektu, Bitner

Kierownik Projektu w Zakładach Kablowych BITNER. Z firmą związana związana od 2007 roku. Obecnie czynnie współpracuje z biurami projektowymi, służąc wiedzą i wsparciem technicznym w zakresie właściwego doboru kabli i przewodów do różnorodnych aplikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży, marketingu, kreowania marki, współpracy z rynkiem w celu inicjowania przełomowych technicznie rozwiązań. Czynna uczestniczka targów branżowych, a także sympozjów i konferencji naukowych z dziedziny elektroenergetyki i automatyki.

Marcin Szuper
Kierownik Techniczno-handlowy, Finder Polska. Sp. z o.o.

Od małego rozkręcał wszystkie zabawki, z wykształcenia dziennikarz, a z zamiłowania gadżeciarz, co połączył prowadząc na ten temat bloga oraz dział w gazetce studenckiej. Od 2014r. zajmuje się handlem w branży automatyki przemysłowej. Z firmą Finder Polska, światowym liderem rozwiązań automatyki przemysłowej i budynkowej, związany od kwietnia 2020r. Najbardziej lubi poznawać historie, gdzie zastosowano nietypowe i niekonwencjonalne rozwiązania.

Prywatnie fan piłki nożnej i audiobooków, lubi też amatorsko uprawiać różne sporty.

Igor Mielczarek
Doradca Techniczny ds. Systemów Automatyki Budynkowej, Geze
Rafał Stramski
Manager Rynku Hospitality, Geze
Krzysztof Jaczewski
iSMA CONTROLLI

Absolwent Politechniki Warszawskiej.

Kilkunastoletnie doświadczenie w dużym międzynarodowym koncernie w obszarze szerokorozumianej automatyki budynkowej oraz systemów HVAC.

W firmie iSMA Controlli od ponad pięciu lat. Aktualnie odpowiedzialny za rozwój marki na terenie Polski, Szwajcarii, Niemiec oraz Austrii. W latach ubiegłych odpowiedzialny również za rynki włoski i skandynawski.

Jego największe pasje to: muzyka, żeglarstwo i góry.

Marcin Bruzda
Country Manager, Produal

Country Manager polskiego oddziału firmy Produal Oy posiadający 15-letnie doświadczenie zawodowe związane z automatyką budynkową oraz systemami BMS. Od ponad 5 lat odpowiedzialny za budowanie struktury fińskiej marki Produal na terenie naszego kraju. Z wykształcenia inżynier sanitarny, który ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Inżynierii Środowiska, a następnie pracował przez kilka lat w firmach związanych z systemami wentylacji i klimatyzacji. W czasie 23 lat pracy zawodowej zatrudniony na różnych stanowiskach m.in. pracy przy realizacji inwestycji (zarządzanie pracami instalacyjnymi na budowie), projektant instalacji HVAC, przedstawiciel handlowy…

Bartłomiej Stępień
Qnap

Inżynier Informatyk, absolwent Central Connecticut State University, Institute of Business Studies. Przez 10 lat nabywał doświadczenia jako Product Manager, a następnie Doradca Zarządu w największej polskiej firmie zajmującej się dystrybucją sprzętu IT. Od 6 lat pracownik Qnap Systems odpowiedzialny za kreowanie biznesu w nowych segmentach rynku. Chętnie pomaga i stara się rozwiązać problemy.

Łukasz Dudkowski
Seqred

OT Cybersecurity Manager w firmie Seqred, zajmujący się analizą oraz testami oraz zabezpieczaniem systemów OT/Smart Building. Posiada wieloletnie doświadczenie jako Inżynier Aplikacyjny w firmie Honeywell, gdzie realizował projekty wdrożeniowe w zakresie Automatyki Budynkowej.

Kamil Stolarski
SMW Legal

Doktor nauk prawnych, radca prawny i członek zarządu stowarzyszenia buildingSMART Polska. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Politechnice Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uczelni Łazarskiego. Partner w SMW Legal, zarządzający procesem obsługi prawnej Klientów kancelarii.

Mariusz Kuliński
Sales Manager Poland, Thermokon

Od 15 lat związany z branżą automatyki przemysłowej i budynkowej na stanowiskach powiązanych z rozwojem produktów oraz zarządzaniem sprzedażą asortymentu różnych producentów. Łączy pasję do nowoczesnych technologii z codzienną pracą z Klientem. Od ponad roku menedżer sprzedaży na rynku polskim w firmie Thermokon. Z ramienia firmy odpowiedzialny m.in. za szkolenia produktowe i doradztwo techniczne jak również wsparcie projektowe Klientów na terenie Polski.

Absolwent studiów magisterskich Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Paula Schabińska
WAGO

Inżynier z pasją i doświadczeniem w branży automatyki budynkowej, zdobywanym na obiektach takich jak: Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower. Absolwentka dwóch Politechnik: Wrocławskiej i Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym, kierunek Automatyka i Robotyka. Obecnie Building Automation Project Engineer w WAGO, gdzie odpowiada za projekty automatyki budynkowej i rozwój rynku techniki budynkowej w południowo-zachodniej Polsce. Prywatnie pasjonatka wycieczek górskich i podróży pociągami.

Artur Czupryna
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS w południowo-wschodniej części kraju. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów automatyki budynkowej. Świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi. Pasjonat automatyki generalnie.

Marcin Czapla
WAGO

W branży automatyki budynkowej i BMS od niemal 10 lat. Zdobyte doświadczenie z sukcesami wykorzystuje w codziennej pracy z klientami wspierając ich przy wymagających projektach automatyki budynkowej. Przez wiele lat związany z rynkiem KNX w Polsce. W firmie WAGO jako Project Manager jest odpowiedzialny za rozwój rynku automatyki budynkowej w regionie centralnym.

Leszek Radomski
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS w północnej części kraju. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów automatyki budynkowej. Specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Konrad Cieślak
Dyrektor Sprzedaży w ZDANIA sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie.

Od kilkunastu lat związany z branżą BMS. Pracując dla największych integratorów systemów teletechnicznych w Polsce uczestniczył w projektach m.in. z obszarów Data Center, budynków biurowych, galerii handlowych, obiektów przemysłowych, hoteli, terminali lotniczych, stadionów, dworców kolejowych, obiektów szpitalnych.

Nabyte doświadczenie wykorzystuje w dopasowaniu właściwego rozwiązania produktowego i usługowego, będącego odpowiedzią na potrzeby konkretnych grup odbiorców.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR Sp. z o.o.

Automatyka to nasza wieloletnia pasja i specjalizacja. Na polskim rynku działamy od ponad 28 lat. Reprezentujemy grupę renomowanych europejskich producentów urządzeń i oprogramowania dla automatyki budynkowej i przemysłowej. Dostarczamy rozwiązania o długim cyklu życia i otwartej architekturze, gwarantujące wieloletnie bezpieczeństwo inwestycji.

W naszej ofercie znajdują się nowoczesne, elastyczne i skalowalne rozwiązania umożliwiające sterowanie pojedynczym układem automatyki, jak również tworzenie rozbudowanych systemów BMS. Ugruntowane kompetencje i różnorodne doświadczenia umożliwiają nam precyzyjne zaspokojenie oczekiwań obecnych i nowych klienta, a także niezawodną obsługę posprzedażną, w tym działalność szkoleniową i doradztwo techniczne.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat