TEMATY PREZENTACJI

– Skąd biorą się problemy przy doborze okablowania w obiektach budowlanych – aktualny stan prawny dotyczący CPR w Polsce.

– Narzędzia doboru produktów BITNER – dedykowane dla biur projektowych.

– Przegląd kabli BITNER stosowanych w instalacjach BMS.


Krzysztof Chmieliński | Bitner

W dobie nowych wytycznych UE dotyczących zużycia energii i ograniczenia emisji CO2, ważne jest właściwe zarządzanie zużyciem energii w budynku.
Instalacje HVAC są odpowiedzialne za około 40% zużycia energii, dlatego istotne jest jej właściwe wykorzystanie, zwłaszcza podczas częściowych obciążeń instalacji.

Cyfrowe urządzenia BELIMO pozwalają to osiągnąć przy relatywnie niskich nakładach inwestycyjnych, zarówno w nowych jak i modernizowanych obiektach.


Paweł Soboń | Belimo

Głównie parametry elementów wykonawczych w układach BMS. Obwody sygnałowe o małej częstotliwości oraz mocy przełączania – czyli stosowanie przekaźnika elekromagnetycznego jako elementu wykonawczego. Obwody średniej oraz dużej mocy – załączanie, trwałość, dobór elementu wykonawczego w zależności od charakteru obciążenia. Omówienie zagadnień strat energii w systemach sterowania BMS. Kiedy warto stosować przekaźniki bistabilne w układzie.


Rafał Łukczak | Finder

Na przestrzeni niemal 25 lat obecności na rynku systemy sterowania DALI ewoluowały z prostych, implementowanych jedynie lokalnie rozwiązań, do złożonych, zarządzanych zdalnie systemów obejmujących swoim zakresem całe budynki.

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest rozszerzona kontrola nad oświetleniem, systemy DALI są obecnie w stanie zaoferować funkcje kojarzone wcześniej głównie z rozwiązaniami BMS, takimi jak wizualizacja, monitoring energii czy dane środowiskowe. Integracja systemów DALI możliwa jest obecnie na wiele sposobów (m. in. BACnet, OPC, TCP/IP, API), a klienci wymagający stałego, zdalnego wglądu w funkcjonowanie instalacji oświetleniowych mogą korzystać z platform chmurowych.

Na przykładzie rozwiązań Helvar pokażemy Państwu wszystko to, czego o współczesnych systemach DALI-2 mogli Państwo jeszcze nie wiedzieć i być może nigdy nie przyszłoby Państwu do głowy spytać.


Paweł Trusiewicz i Przemysław Skorupa | Helvar

Branża Facility Management musi być na bieżąco z nowymi technologiami w budownictwie, szczególnie tymi, które mają zastosowanie na etapie eksploatacji nieruchomości. Eksperci z obszaru zarządzania nieruchomościami jak również technicznego utrzymania budynków muszą podnosić swoje kompetencje w tym zakresie, aby zwiększać efektywność oraz wartość obsługiwanych nieruchomości. Stowarzyszenia, takie jak IFMA, stają się przestrzenią do wymiany praktyk oraz doświadczeń niezbędnych dla rozwoju technologii w budownictwie. Dzięki swojej międzynarodowej strukturze ma do zaoferowania wiedzę z ponad 100 krajów.


Maciej Wiśniewski | IFMA

Zrównoważony rozwój to jedna z wiodących idei współczesnego budownictwa.
Wysokie cele obejmujące dekarbonizację, wdrażanie strategii i polityk ESG są kluczem do sukcesu firm działających na rynku nieruchomości.

Zielona transformacja dzieje się na naszych oczach. Ważne, aby przeprowadzać ją świadomie i zakończyć sukcesem. Nie jest to możliwe bez odpowiednich narzędzi.

Podczas prelekcji dowiesz się, jak używając nowoczesnych technologii, możesz wykorzystać dane pochodzące z systemu BMS, aby określić i osiągnąć swoje cele zrównoważonego budownictwa.


Robert Iliński | PLGBC

Wymagania co do systemów BMS stają się coraz większe, a obecne warunki skłaniają użytkowników budynków do optymalizacji zużycia energii przy jednoczesnej konieczności zaspokojenia potrzeb związanych z komfortem ich użytkowania.

Prelegent przedstawi słuchaczom rozwiązania, które łączą funkcjonalności związane ze sterowaniem komfortem pomieszczeń z możliwością zaprojektowania funkcjonalnych systemów automatyki budynkowej z szerokim spektrum możliwości

– W jaki sposób rozbudować istniejący system BMS o dodatkowe urządzenia pomiarowe?

– W jaki sposób możemy zautomatyzować oświetlenie w istniejącym budynku, tak aby zaoszczędzić energię i rozszerzyć możliwości kontroli nad komfortem?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas prelekcji i wspólnej dyskusji.


Mariusz Kuliński | Thermokon

Odkryj, jak osiągnąć zeroemisyjność budynków! Dowiedz się, jak zarządzanie danymi w powiązaniu z systemem automatyki może poprawić efektywność energetyczną każdego budynku oraz jak zidentyfikować obszary do poprawy. Poznaj korzyści ekologiczne i finansowe proponowanych rozwiązań. Podczas prelekcji omówimy niezbędne funkcjonalności systemu zarządzania budynkiem w kontekście konkretnych wymagań dyrektywy EPBD oraz normy ISO 52010.

Serdecznie zapraszamy.


Paula Schabińska i Wojciech Leciński | Wago

Kolejne tematy prezentacji i warsztatów wkrótce!

Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996 roku. Oferta adresowana jest przede wszystkim do projektantów, firm wykonawczych, budowlanych oraz podmiotów handlowych działających w branży elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, telekomunikacyjnej oraz informatycznej. Zakres asortymentowy to ponad 20 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Nieustannie poszerzany zakres produkowanych wyrobów, zarówno w obrębie grup i typoszeregu bieżącej produkcji, jak również poprzez realizację indywidualnych zamówień, umożliwia firmie skuteczne konkurowanie na rynku krajowym i międzynarodowym.

Zakres asortymentowy Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable:

– sygnalizacyjne i sterownicze
– bezhalogenowe i ognioodporne
– do przemienników częstotliwości
– energetyczne
– telekomunikacyjne i teleinformatyczne
– do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych
– współosiowe wielkiej częstotliwości
– do obwodów iskrobezpiecznych
– do zastosowań estradowych, studyjnych i audiofilskich
– do pracy w trudnych warunkach
– górnicze
– światłowodowe
– nietypowe oraz wg indywidualnych zamówień

Nowość w ofercie – akcesoria do kabli:

– metalowe dławnice BiT D-EMC oraz metalowe nakrętki BiT N-EMC do kabli przekształtnikowych BiTservo i sterowniczych kabli ekranowanych typu BiT 500, BiT 750 oraz BiT 1000
– złącza BiT Connector MC4 do przewodów solarnych BiT 1000 solar ułatwiających połączenie przewodów z modułami fotowoltaicznymi

Krzysztof Chmieliński
Bitner

Od ponad 20 lat związany z branżą elektryczną od strony wykonawczej i handlowej. Od 2015 r. ściślej współpracuję z sektorem przemysłowym i energetycznym.

W Zakładach Kablowych BITNER pracuję od 2022 r., wspierając biura projektowe na terenie Polski północnej. Uczestniczę w branżowych konferencjach technicznych, również w charakterze prelegenta.

Belimo

Paweł Soboń
Kierownik ds. Kluczowych Obiektów, związany z firmą BELIMO od 18 lat.

Na co dzień zajmuję się wsparciem projektowym dotyczącym instalacji sanitarnych i automatyki HVAC.

Cenię sobie innowacyjne rozwiązania, a praca w BELIMO mi to zapewnia

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z siedzibą we Włoszech. Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 14 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu, infrastruktury, a także do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Nasza tradycja to prawie 70 lat doświadczenia na rynku przekaźników.

Firma dostarcza produkty na polski rynek od początku lat 90-tych. W 2016 roku powstał oddział Finder Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Swoim klientom zapewniamy profesjonalną, szybką obsługę w kraju poprzez: wsparcie techniczne w zakresie zastosowań produktów, realizację procesów wdrożeniowych, badania i analizy, szkolenia oraz łańcuch dostaw.

Rafał Łuczak
Regionalny Przedstawiciel Techniczno-Handlowy, Finder Polska. Sp. z o.o.

Od wielu lat zainteresowany elektroniką, elektrotechniką i technologią. Ukończył pierwszy oraz drugi stopień Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej. Przez poprzednie lata Inżynier-Konstruktor nadzorujący prefabrykację szaf sterowniczych oraz zasilających. Od połowy 2022 roku Przedstawiciel Techniczno-Handlowy Finder Polska. Jest wsparciem technicznym dla kolegów oraz klientów.

Prywatnie interesuje się motoryzacją oraz elektroniką. 

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Igor Mielczarek
Doradca Techniczny ds. Systemów Automatyki Budynkowej, Geze
Rafał Stramski
Manager Rynku Hospitality, Geze

Helvar – systemy sterowania oświetleniem

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jesteśmy liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzymy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizujemy się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Naszą misją jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających na powierzchniach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar. Postrzegamy to jako wartość dodaną dla przestrzeni naszych klientów.

Paweł Trusiewicz
Senior Product & Service Engineer, HC Center | Helvar w Polsce

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Zawodowo z branżą związany od 2010 r. Jako starszy inżynier ds. produktów i usług w HC Center zajmuje się, m.in. opieką techniczną nad wdrożeniami systemów bezprzewodowych i szkoleniami z zakresu systemów opartych na protokole DALI.

Kontakt:
email: p.trusiewicz@helvar.pl
telefon: +48 791 405 973
www: www.helvar.pl

Przemysław Skorupa
Regional Director of East Europe Lighting Intelligence, Helvar Oy

Absolwent Automatyki i Robotyki Politechniki Gdańskiej. Członek Polskiego Komitetu Oświetleniowego oraz PLGBC. Od blisko 19 lat związany zawodowo z branżą oświetleniową. W tym czasie pracował w dziale projektowania oświetlenia, sprzedaży oświetlenia, sprzedaży komponentów oświetleniowych oraz systemów sterowania. Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój oraz sprzedaż systemów sterowania oświetleniem firmy Helvar na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracuje z siatką 11 partnerów regionalnych. Ekspert systemów sterowania oświetleniem opartych na protokole DALI, DALI-2. Szczególnie bliska tematyka związana jest z wpływem oświetlenia na człowieka oraz wpływem na środowisko naturalne. Autor artykułów, licznych szkoleń oraz gościnnych wykładów na Politechnice Gdańskiej związanych z tą tematyką.

Kontakt:
email: przemyslaw.skorupa@helvar.com
telefon: +48 602 163 603
www: www.helvar.pl

Merit Access pozwala modułowo rozwiązać wszystkie kwestie związane z kontrolą dostępu i wejść, rejestracją czasu pracy i przesyłaniem danych do dalszego przetwarzania.

Jego głównymi zaletami są wysoka modułowość i nowoczesna koncepcja, które razem tworzą wszechstronny system, który można dostosować do praktycznie każdego wymagania klienta. Kolejną istotną zaletą jest możliwość połączenia z otaczającymi systemami, np. elektronicznym systemem alarmowym, technologią inteligentnego domu IoT. Istnieje również możliwość integracji z systemem HR, systemem dla gości, parkingiem, systemem gastronomicznym.

IFMA Polska. International Facility Management Association to prestiżowa organizacja o zasięgu globalnym. Członkostwo w IFMA to szansa i możliwość osiągnięcia doskonałości w zarządzaniu nieruchomościami poprzez korzystanie ze standardów i dobrych praktyk tworzonych przez organizację a także wymianę doświadczeń pomiędzy jej członkami. Do IFMA Polska należą osoby reprezentujące właścicieli nieruchomości, zarządców nieruchomości, kierownicy technicznych, przedstawiciele firm świadczących usługi związane z obsługą nieruchomości jak również firmy budowlane, architektoniczne, zarządzający projektami, kierownicy administracyjni oraz inne osoby odpowiedzialne za zakres związany z nieruchomościami w firmach.

Maciej Wiśniewski
Prezes Zarządu IFMA Polska
CEO i wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES)

Maciej, entuzjasta innowacji oraz nowych rozwiązań, wraz z zespołem LOREDO RES skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Pierwszym z wdrożonych rozwiązań jest koncepcja BIM4FM, która łączy w sobie procesy, technologie i nowe modele współpracy wspierające właścicieli nieruchomości.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa).

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:

· powstrzymanie zmiany klimatu oraz adaptację do nowych warunków,

· stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,

· podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,

· zwiększanie bioróżnorodności.

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

Robert Iliński
Ekspert / Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Senior Project Manager / Go4Energy

BMSCare Department Team Lider w firmie Go4Energy, będącej Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i świadczącej profesjonalne usługi doradcze w zakresie ESG oraz implementacji zrównoważonych rozwiązań w budynkach.

Specjalista w dziedzinie optymalizacji zużycia energii, ciepła i chłodu z 10-letnim doświadczeniem w obszarze budownictwa, instalacji HVAC i systemów BMS.

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Koordynując i prowadząc usługę BMSCare podejmuje zagadnienia związane z minimalizowaniem negatywnego wpływu budynków na środowisko, ograniczaniem kosztów eksploatacyjnych, identyfikacją problemów systemów i urządzeń związanych z instalacjami mechanicznymi, automatyką i logiką sterowania.
Ponadto posiada szeroką wiedzę na temat zużycia energii, zarządzania informacją o budynkach, modelowania budynków i systemów HVAC, jakości środowiska wewnętrznego i komfortu użytkowników.

Poszerzając swoje kompetencje w zakresie pozafinansowego raportowania ESG, dekarbonizacji budynków, monitorowaniu operacyjnego śladu węglowego, analiz CREEAM, a także ratingu GRESB kompleksowo wspiera klientów w osiąganiu ambitnych celów, przyjętych w strategiach zrównoważonego rozwoju. 

Prywatnie miłośnik gry w siatkówkę, górskich wycieczek oraz dobrego jedzenia. 

Już 36 lat THERMOKON jest marką rozpoznawalną na całym świecie poprzez wpływ, jaki posiada na podnoszenie standardu inteligentnych budynków oraz dzięki innowacyjności i jakości „Made in Germany”. Od opracowania projektu do produkcji zaawansowanych czujników i rozwiązań systemowych dostarczamy wartości dodane dla naszych klientów na całym świecie. Stawiamy na wydajność, zrównoważony rozwój i otwartość na nowe obszary technologii oraz ścisłą współpracę i dialog z naszymi klientami.

Jako lider w produkcji innowacyjnych rozwiązań o szerokim zakresie zastosowań stale rozwijamy nasze portfolio i oferujemy wymierne korzyści związane z produktem i niestandardowymi rozwiązaniami inżynierskimi. Szerokie portfolio produktów THERMOKON stosowane jest m.in. w automatyce systemów BMS, HVAC oraz inteligentnego oświetlenia.

Mariusz Kuliński
Sales Manager Poland, Thermokon

Od kilkunastu lat związany z branżą automatyki przemysłowej i budynkowej na stanowiskach powiązanych z rozwojem produktów oraz zarządzaniem sprzedażą asortymentu różnych producentów. Łączy pasję do nowoczesnych technologii z codzienną pracą z Klientem. Od ponad 2 lat menedżer sprzedaży na rynku polskim w firmie Thermokon. Z ramienia firmy odpowiedzialny m.in. za szkolenia produktowe i doradztwo techniczne, jak również wsparcie projektowe Klientów na terenie Polski.

Absolwent studiów magisterskich Politechniki Świętokrzyskiej na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

WAGO należy do grona prekursorów i propagatorów innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki i automatyki. Jest producentem i dostawcą m.in. kompleksowych, otwartych rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów sterowania HVAC, oświetleniem oraz zarządzania budynkami i obiektami przemysłowymi. Skalowalny system automatyki budynkowej WAGO zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie sterowania i monitoringu w budynkach.

Paula Schabińska
WAGO

Inżynier z pasją i doświadczeniem w branży automatyki budynkowej, zdobywanym na obiektach takich jak: Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower. Absolwentka dwóch Politechnik: Wrocławskiej i Warszawskiej na Wydziale Elektrycznym, kierunek Automatyka i Robotyka. Obecnie Building Automation Project Engineer w WAGO, gdzie odpowiada za projekty automatyki budynkowej i rozwój rynku techniki budynkowej w południowo-zachodniej Polsce. Prywatnie pasjonatka wycieczek górskich i podróży pociągami.

Wojciech Leciński
Menedżer Rynku Budownictwa w firmie WAGO

Kieruje zespołem Project Manager’ów oraz sam posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat