Zapraszamy na panel ekspercki pt. ”Rynek Smart Building wobec zagrożeń cyberbezpieczeństwa”, który poprowadzą: Łukasz Dudkowski, Michał Bagłaj oraz Piotr Kaniewski.

Obiekty Smart Building, z ich różnorodnymi zaawansowanymi technologicznie systemami, coraz częściej stają się celem cyberataków. Jaka jest skala zagrożeń? Jak poważne mogą być konsekwencje? Kto odpowiada za ich cyberbezpieczeństwo? Jak zadbać o prawidłowość wdrożeń informatycznych i poprawę bezpieczeństwa sfery IT budynków?

W odpowiedzi na te pytania podczas prezentacji przedstawiona zostanie analiza rzeczywistych ataków hakerskich na obiekty Smart Building, wraz z ich przebiegiem i skutkami. Przeanalizujemy jakie są przyczyny i skąd się biorą zagrożenia cybernetyczne. Wskażemy kroki, które mogą poprawić poziom cyberbezpieczeństwa.

Przedmiotem analizy będą także kluczowa rola dobrze przygotowanych kontraktów IT w obiekcie typu Smart Building, problem odpowiedzialności za cyberbezpieczeństwo wykorzystywanych systemów oraz sposób regulacji umownej najważniejszych aspektów relacji z dostawcami usług IT dla nieruchomości.

Więcej na temat prelegentów tu >>