RELACJA Z PROJEKT BMS 2018

Projekt BMS 2018: prezentacja trendów i spojrzenie w przyszłość branży

Trzecia edycja Projekt BMS potwierdziła jak istotne jest kontunuowanie realizacji i rozwój ogólnopolskiego miejsca spotkań dostawców i odbiorców zainteresowanych wdrożeniem i użytkowaniem systemów BMS oraz zarządzaniem nowoczesnymi budynkami. Wymiana kontaktów, poznanie technologii i rozmowy o przyszłości branży to trzy płaszczyzny wymieniane jako najważniejsze przez uczestników minionej edycji.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób – wśród nich 110 uczestników – decydentów reprezentujących firmy o profilu integrator, instalator oraz facility i energy management, służby techniczne. Tak, w wielkim skrócie można podsumować trzecią, ogólnopolską edycję Projekt BMS, która odbyła się w dniach 7-8 listopada 2018 w Hotelu Lamberton Business & Conferences w Ołtarzewie koło Warszawy.

Podczas prelekcji sprawdzone rozwiązania oraz nowości zaprezentowali Partnerzy konferencji:

Złoci Partnerzy:  APA Group: BMS nakreślony ze skalą |  BKT Elektronik: Bezpieczeństwo i wizualizacja systemów technicznych w obiektach DataCenter i Serwerowniach |  GLOBAL CONTROL 5: Kompleksowy system BMS, zamknięty w małym, kompaktowym kontrolerze – otwarty na wyzwania przyszłości. | WAGO ELWAG: Smart Building – w kierunku nowoczesnego budownictwa.
Srebrni Partnerzy:   Distech Controls: Innowacje w automatyce pomieszczeń | Finder: Niezawodność w systemach BMS, rozwiązania do aplikacji budynkowych Finder | Honeywell: Najnowsze trendy i rozwiązania w systemach automatyki budynków – HONEYWELL PARTNER CHANNEL |  Salto Systems: Bezprzewodowe i mobilne systemy kontroli dostępu SALTO Systems w inteligentnych budynkach.
Brązowi Partnerzy:  Numeron, Positech, Produal oraz SmartIN prezentowali swoje rozwiązania na stoiskach wystawienniczych.

Trzecią edycję wydarzenia otworzyła Jowita Michalska, Prezes Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych. Tematem prelekcji były predykcje Raya Kurtzweila, najważniejszego futurologa na świecie.

Wykłady eksperckie przeprowadzili przedstawiciele organizacji: Narodowa Agencja Poszanowania Energii: Gdzie efektywność energetyczna spotyka się z BMS? | Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o zielonym budownictwie, a boisz się zapytać, buildingSMART: buildingSMART w Polsce – nowy etap cyfryzacji budownictwa oraz firma NUMERON: Dasboarding danych pomiarowych – przykłady konfiguracji środowiska IoT dla obiektów rozproszonych.

Tematem tegorocznego panelu dyskusyjnego była Sztuczna inteligencja w zastosowaniach budynkowych. Panel poprowadził Krzysztof Kogut, Prezes Polskiej Rady Facility Management, a w dyskusji udział wzięli: Witold Rafalski, członek IFMA i Dyrektor Techniczny w Digiservice Polska, Bartosz Kwiatkowski, CEO w driv2e (grupa Virtual Power Plant), Maciej Kopański, prezes zarządu ENGIE Technika Instalacyjna oraz dr inż. Grzegorz Augustyn, wykładowca Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na Wydziale Zarządzania oraz właściciel Signum Project- integratora systemów BMS i AV.

Paneliści dyskutowali m.in. o tym czy sztuczna inteligencja wesprze optymalizację zużycia energii w budynkach, jak sztuczna inteligencja wpłynie na automatyzację pracy Facility Managera oraz w jaki sposób metody AI adaptowane są do BMS.

W ramach popołudniowych atrakcji odbyła się projekcja filmu: Historia polskiego olimpizmu – Spotkanie z Kajetanem Broniewskim, polskim wioślarzem, trzykrotnym olimpijczykiem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992). Podczas uroczystej kolacji, wszyscy Partnerzy i Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w zawodach na ergometrach.

Zapraszamy na czwartą edycję konferencji Projekt BMS, który odbędzie się w 2019 roku. Bieżące informacje o konferencji znajdują się na stronie: www.projektbms.pl, fanpage: www.facebook.com/projektbms oraz w grupie „Projekt BMS” na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/8555419.

Złoci Partnerzy

Srebrni Partnerzy

Brązowi Partnerzy

Patroni Merytoryczni