PROJEKT BMS 2021 EXTRA

Prelegenci

Przemysław Pabiańczyk

APA GROUP

Marek Falkowski

ELMARK

Stanisław Rak

FINDER

Tomasz Matys

GEZE

Piotr Panek

JABLOTRON

Marcin Malinowski

JOHNSON CONTROLS

Przemysław Szafrański

RELPOL

Michał Szpakowski

RELPOL

Leszek Jabłoński

SABUR

Miłosz Kępa

SABUR

Robert Kostro-Olechowski

SIEMENS

Maciej Gospodarek

SIEMENS

Wojciech Leciński

WAGO

Artur Czupryna

WAGO

Daniel Szewczuk

WAGO

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Stanisław Rak
Product and Project Manager w firmie Finder

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami RnD. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.

Tomasz Matys
Kierownik Regionalny Inwestycji

Od początku swojej kariery zawodowej związany z rynkiem budowlano-inwestycyjnym w Polsce. Od 15-tu lat pracownik firmy GEZE Polska w zakresie doradztwa technicznego dla biur projektowych, inwestorów oraz generalnych wykonawców.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Przemysław Szafrański
Relpol

Spotykanie nowych ludzi i odkrywanie nowych technologii, to dwie pasje które przerodziły się w zawód z 15 letnim doświadczeniem w rynku komponentów elektrycznych w Polsce. Od 13 lat pracownik firmy Relpol. Od początku zajmuję się doradztwem w zakresie doboru przekaźników elektromagnetycznych nie tylko w automatyce budynkowej. Bezpośrednia współpraca z klientem oraz działem RnD pozwala łączyć potrzebę rynku z wdrażaniem nowych produktów. Z wykształcenia absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.
Z zamiłowania żeglarz 😊

Michał Szpakowski
Relpol

W firmie Relpol od 2015 roku głównie zajmuje się doradztwem technicznym z zakresu doboru automatyki przemysłowej.
Inżynier z zamiłowania oraz fan wszystkich nowości technicznych stosownych nie tylko w budownictwie.
Ze sprzedażą związany od początku kariery zawodowej tj. w zasadzie od 2000 roku. Doświadczenie zdobywał nie tylko w branży elektrycznej ale również instalacyjnej i wentylacyjnej.
Szczęśliwy mąż i tata, który uwielbia podróże w doborowym towarzystwie!

Leszek Jabłoński
Regionalny Kierownik Sprzedaży, SABUR Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji.
Entuzjasta stosowania technologii internetowych i IT w automatyce. Doświadczony w sprzedaży i wdrażaniu projektów związanych z automatyką budynkową i przemysłową.
W firmie SABUR od ponad 19 lat. Aktualnie odpowiedzialny jest za centralny i zachodni region Polski.

Miłosz Kępa
Specjalista ds. Technicznych, SABUR Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Ekspert w obszarze automatyki i robotyki. Z wykształcenia i zamiłowania informatyk. Praktyk i pasjonat nowoczesnych rozwiązań na styku wszystkich trzech obszarów.
W firmie SABUR odpowiada za szkolenia i techniczne wsparcie realizowanych projektów.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat

Maciej Gospodarek
Ekspert ds. Wsparcia technicznego

Od 15 lat zajmuje się szeroko rozumianą tematyką automatyki budynkowej od strony promocji, wsparcia technicznego oraz szkoleń. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w pracy dla firm zajmujących się instalacjami oświetleniowymi, chłodniczymi i hydraulicznymi zdobył szeroką wiedzę na temat instalacji budynkowych. Przez kilka lat rozwijał współpracę Siemensa z biurami projektowymi. W ostatnim okresie zajmuje się głównie promocją i wsparciem technicznym multi-dyscyplinarnego systemu zarządzania budynkiem „Desigo CC”. W Siemens zdobywa doświadczenie łącznie od 10 lat.

Wojciech Leciński
Menedżer Rynku Budownictwa w firmie WAGO

Kieruje zespołem Project Manager’ów oraz sam posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Artur Czupryna
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w najbardziej zaawansowanych systemach sterowania. Świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi. Pasjonat wędkarstwa i automatyki generalnie.

Daniel Szewczuk
Project Manager w firmie WAGO

W firmie WAGO, jako Project Manager zajmuje się automatyzacją dużych budynków. Instalacje wewnątrz oraz systemy nadrzędne jak BMS czy Cloud. Od zawsze związany z branżą automatyki z ukierunkowaniem na budynki.  Projektował, uruchamiał, realizował duże kontrakty, obecnie tworzy koncepcje automatyzacji i uczy innych, budując partnerską sieć specjalistów.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.