Temat  panelu eksperckiego z ramienia NAPE  „Gdzie efektywność energetyczna spotyka się z BMS?”

 

W prelekcji wskazano na konieczność merytorycznego przygotowania organizacji do wdrożenia systemu BMS i opisano praktyczne korzyści, jakie płyną z takiego podejścia.

Prowadzi nas od sformułowania celu jaki w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej stawiają sobie organizacje, do praktycznych sposobów wykorzystania systemów BMS w jego realizacji.

 

Panel Ekspercki poprowadzą:

Tomasz Kułakowski: doktorant na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Specjalista ds. analiz energetycznych Narodowej Agencji Poszanowania Energii, członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Jego zainteresowania skupiają się wokół fizyki cieplnej budynków i budownictwa energooszczędnego.

Marek Mazur -absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Członek grup doradczych Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Ekspert w branży energetycznej. Doświadczony menedżer, analityk, trener i audytor systemów zarządzania ISO 14001 i ISO 50001, autoryzowany przez DEKRA Polska. Realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla przedsiębiorstw, w ramach przedsięwzięć współfinansowanych przez Fundusze norweskie (wdrożenie ISO 50001 w 9 przedsiębiorstwach – EMPI Project) i Unię Europejską (Ekologiczny biznes to dobry biznes). Prowadzi wykłady dla audytorów energetycznych m.in. w Fundacji Poszanowania Energii jako ekspert w dziedzinie audytów oświetlenia i techniczno-ekonomicznych analiz zużycia energii.

Zobacz więcej >>>