PROJEKT BMS 2020

Agenda
26.11.2020 - czwartek

10:05 – 10:40

Na przykładzie rozwiązań i produktów Distech Contrlos omówimy rozwój technologii, potrzeb i korzyści dla inwestorów, wykonawców i użytkowników jakie niego wynikają. Przedstawimy także zapowiedź naszego nowego produktu jakim jest swobodnie programowalny, kompaktowy, pomieszczeniowy sterownik sieciowy BACnet IP z Bluetoot, WiFi i kolorowym ekranem dotykowym.

Prelegent: Krzysztof Jasiński

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

Efektywne zarządzanie budynkiem to coś więcej niż optymalizacja wydatków. Dzisiejsze czasy stawiają managerów przed szeregiem nowych wyzwań. Na szczęście nowoczesne technologie pozwalają w łatwy sposób znaleźć oszczędności i dostarczają narzędzi, które ułatwiają pracę zarządzającym. Jednym z takich rozwiązań jest Nazca – kompleksowe rozwiązanie do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej, które przedstawimy na przykładzie konkretnej realizacji, zarówno pod kątem interfejsu jak i niestandardowych zastosowań.

Prelegent: Przemysław Pabiańczyk

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

W prelekcji podpowiemy, jak w projekcie instalacji niskoprądowych uwzględnić serwer telekomunikacyjny i telefony Platan, gdy w obiekcie ma być ujęta telefonia stacjonarna. Szczególną uwagę poświęcimy roli telekomunikacji w czasie pandemii i zaproponujemy rozwiązania dla pracy zdalnej. Przedstawimy również rozwijane przez nas systemy nagłośnienia dworców i peronów kolejowych. Dostarczymy narzędzia, które ułatwią prace projektowe.


Prelegent: Tomasz Jaroszewski

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

W prelekcji zostaną omówione urządzenia FAKRO oparte na technologii bezprzewodowej komunikacji oraz sposób ich wykorzystania do stworzenia inteligentnego budynku. Poruszone zostaną również możliwości zarządzania budynkiem, zdalnego dostępu oraz integracji z innymi systemami.


Prelegent: Izabela Szczurek

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

Które z nowych technologii należy obserwować z punktu widzenia inspekcji budynków?
Co jest już dostępne / możliwe na rynku, a co będzie możliwe dopiero w przyszłości?
Podczas prezentacji, Maciej Wiśniewski, podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami jak również wdrożonymi rozwiązaniami w obszarach technologii podnoszących efektywność inspekcji budynków.


Prelegent: Maciej Wiśniewski

13:40 – 13:50

Sesja Q&A.

13:50 – 15:00

Konsultacje na wirtualnych stoiskach.

Lider innowacji w dziedzinie rozwiązań zarządzania energią Distech Controls dostarcza unikalne technologie i usługi zarządzania budynkami, które optymalizują efektywność energetyczną i komfort w budynkach, a jednocześnie obniżają koszty operacyjne. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania dla bardziej ekologicznych budynków dzięki naszej pasji do innowacji, jakości, zadowolenia klientów i zrównoważonego rozwoju.

Distech Controls obsługuje wiele segmentów rynku poprzez swoje ogólnoświatowe działy biznesowe, biura usług i doskonałą sieć autoryzowanych integratorów systemów i dystrybutorów.

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie, co zostało nagrodzone m.in. godłem „Teraz Polska”. Do grona klientów należą giganci światowego przemysłu. Prowadzone są także intensywnie współprace z uczelnią badawczą – Politechniką Śląską. APA Group stworzyła przełomową platformę Nazca do realizacji zadań związanych z automatyzacją budynków – BMS oraz Nazca 4.0 dla wdrożenia koncepcji Industry 4.0 oraz automatyzacji procesów, tworząc organizacje zarządzane przez analizę danych.

Platan Sp. z o.o. sp.k. jest znanym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych, dostarczającym rozwiązania z zakresu telekomunikacji od 1985 r. Kompleksowa oferta firmy zaspokaja potrzeby szerokiej grupy odbiorców – od małych i średnich firm, po duże, wielooddziałowe przedsiębiorstwa, urzędy i instytucje publiczne, służby mundurowe i ratownicze. Firma oferuje również systemy nagłośnienia, w tym megafonową sieć rozgłoszeniową dla kolei oraz dźwiękowe systemy ostrzegawcze dla obiektów użyteczności publicznej.

Platan współpracuje z siecią firm teleinformatycznych w kraju i za granicą, wspiera je w świadczeniu usług doradztwa technicznego, instalacji i obsługi posprzedażnej, zapewniając profesjonalny serwis oraz szkolenia. Świadczy również usługi projektowania systemów nagłośnienia dla konkretnych lokalizacji stacji kolejowych. Więcej informacji na: www.platan.pl i audio.platan.pl

Firma FAKRO powstała w 1991 roku. W ciągu prawie 30 lat z małego, rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację, która dziś zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Dzisiaj FAKRO jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najprężniej rozwijających się firm w Polsce.

Wraz z rozwojem nowych technologii oraz budownictwa FAKRO sukcesywnie zaczęło wprowadzać do swojej oferty produkty elektryczne związane z automatyką budynkową. Na chwile obecną posiadamy szeroki asortyment produktów wykorzystujących różne technologie, które pozwalają na zrealizowanie nawet najbardziej wymagających projektów.

Budujemy komfort mieszkania na całym świecie.

Nasze produkty są bezpieczne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

IFMA Polska. International Facility Management Association to prestiżowa organizacja o zasięgu globalnym. Członkostwo w IFMA to szansa i możliwość osiągnięcia doskonałości w zarządzaniu nieruchomościami poprzez korzystanie ze standardów i dobrych praktyk tworzonych przez organizację a także wymianę doświadczeń pomiędzy jej członkami. Do IFMA Polska należą osoby reprezentujące właścicieli nieruchomości, zarządców nieruchomości, kierownicy technicznych, przedstawiciele firm świadczących usługi związane z obsługą nieruchomości jak również firmy budowlane, architektoniczne, zarządzający projektami, kierownicy administracyjni oraz inne osoby odpowiedzialne za zakres związany z nieruchomościami w firmach.

Krzysztof Jaciński
Prezes Zarządu DCP

Ponad 25 lat doświadczenia w branży automatyki budynków na stanowiskach związanych z projektowaniem, wykonawstwem i serwisem systemów automatyki wielu producentów zaowocowało dobrą znajomością zarówno samej technologii i instalacji HVAC jak również automatyki i systemów BMS na każdym etapie ich funkcjonowania. Od 2007 związany Distech Controls a od 2012 na stanowisku Prezesa Zarządu Distech Controls Poland.

Tomasz Jaroszewski
PLATAN

Kierownik Biura Marketingu i Sprzedaży pionu central abonenckich, znany z prowadzonych szkoleń i  webinariów. Kilkunastoletnie doświadczenie w firmie Platan zdobywał najpierw jako specjalista ds. handlowych, potem jako menadżer produktu. Służy wsparciem technicznym, szczególnie ceni sobie bezpośredni kontakt z instalatorami, znajdzie rozwiązanie niemal każdego problemu

Maciej Wiśniewski
Prezes Zarządu IFMA Polska
CEO i wspólnik w firmie LOREDO Real Estate Solutions (RES)

Maciej, entuzjasta innowacji oraz nowych rozwiązań, wraz z zespołem LOREDO RES skupia się na wykorzystaniu technologii w tworzeniu nowych modeli wspomagających zarządzanie budynkami. Pierwszym z wdrożonych rozwiązań jest koncepcja BIM4FM, która łączy w sobie procesy, technologie i nowe modele współpracy wspierające właścicieli nieruchomości.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w obszarach usług dla nieruchomości oraz Facility Management. Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie pracując w międzynarodowych korporacjach, jak Sodexo i Apleona HSG, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu, nadzorował działania implementacyjne oraz procesy zakupowe.

Maciej jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, posiada licencję zarządzania nieruchomościami oraz pełni funkcję Prezesem Zarządu IFMA Polska (International Facility Management Associationa).

Izabela Szczurek
Specjalista ds. Współpracy z Wykonawcami

W firmie FAKRO odpowiedzialna za współpracę z  profesjonalistami, doradztwo techniczne oraz wsparcie instalatorów z zakresu sterowania elektrycznego oraz automatyki budynkowej. Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Automatyka i Robotyka,  od 5 lat prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne w Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzania instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze, szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników, ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.), wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: System automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat