PROJEKT BMS 2021 EXTRA

Agenda
26.05.2021 - środa

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:40

Świat zmienia się w coraz szybszym tempie a wraz z nim również otaczająca nas technologia.
Automatyka budynkowa nie pozostaje tu wyjątkiem i tak samo ewoluuje, aby nadążyć rosnącym wymaganiom budynków, a tak naprawdę ich użytkowników.
Jak będą wyglądały instalacje automatyki budynkowej, które powstaną w najbliższych latach?
Jakie są trendy na rynku i oczekiwania użytkowników oraz osób zarządzających tymi budynkami?
Jakie konsekwencje niesie ze sobą nowa rewolucja w automatyce budynkowej?
Zapraszamy na prezentację na temat budynków 4.0.
Budynków, które powstaną w przyszłości, a może już tak naprawdę funkcjonują.


Robert Kostro-Olechowski i Maciej Gospodarek | Siemens

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

W nowoczesnych budynkach mamy różne charaktery obciążenia i różne typy odbiorników. Opomiarowanie obwodów elektrycznych może być kluczem do redukcji kosztów wynikających ze zużycia energii i generacji mocy biernej. Podczas prezentacji skupimy się na wykorzystaniu możliwości nowych liczników 7M.


Stanisław Rak | Finder

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

To ważne, żeby wiedzieć jakich urządzeń użyć do zabezpieczenia domu, a jakich do ułatwienia życia domownikom. W jaki sposób zaprojektować różne instalacje w spójną całość. Zanim jednak zaczniemy kreślić schematy i połączymy kabelki trzeba popatrzeć na dom naszego klienta, jego oczami. Zastanowić się i porozmawiać o jego potrzebach. Wtedy będziemy mogli zaproponować dla niego te rozwiązania, które przez kolejny długi czas będą mu służyć każdego dnia. Moja prezentacja będzie o takich właśnie rozwiązaniach. Do zastosowania w zwykłych domach dla zwykłych ludzi. Wielu naszych klientów korzysta z nich na co dzień. Sam też budowałem swój dom i czasem siedząc wieczorem na ławce z kubkiem gorącej herbaty, pomyślę – dobrze nam się tutaj mieszka. I chyba o to tak naprawdę chodzi w tym tak zwanym Inteligentnym Domie.

Piotr Panek | Jablotron

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

W Johnson Controls sprawiamy, że budynki stają się inteligentniejsze od 1885 roku, a nasze możliwości, doświadczenie w zakresie innowacji i globalny zasięg stale rosną.
W trakcie prelekcji przedstawimy Państwu gamę systemów automatyki przeznaczonej dla każdego, od rozwiązań systemowych, po rozwiązania produktowe przeznaczone do celów specjalistycznych. Dzięki naszej pomocy, Twoje obiekty mogą zostać wyposażone w zakresie systemów BAS i BMS, centrale wentylacyjne czy układy chłodnicze i grzewcze.


Marcin Malinowski | Johnson Controls

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

Rozwój technologii oświetleniowej, szczególnie w kontekście stosowanych rozwiązań LED, oraz coraz większa chęć automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach, wymaga nowego podejścia do filozofii łączenia przewodów i załączania obwodów oświetleniowych. Podczas prelekcji przedstawimy pomysł na sterowanie za pomocą przekaźników modułowych w prosty i tani sposób. Porozmawiamy o możliwości ograniczenia przewodów oraz przygotowania instalacji pod przyszłą zaawansowaną automatykę budynkową. Pokażemy też sposoby rozwiązania kwestii brakujących wyjść w systemie automatyki nie będąc zmuszonym do zakupu kolejnych sterowników lub modułów rozszerzeń.

Przemysław Szafrański i Michał Szpakowski | Relpol

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:50 – 15:00

Po zakończeniu wszystkich prelekcji odwiedź wirtualne stoiska Partnerów i wejdź do pokoju rozmów. Skorzystaj m.in. z możliwości konsultacji z Prelegentem, rozszerzenia prezentowania danego tematu, udziału w warsztatach.

Sesja warsztatowa w pokoju JABLOTRON:
W tej części pokażemy studium przypadku dla domu jednorodzinnego, który jest użytkowany na co dzień przez rodzinę mieszkającą pod Krakowem. To, co wcześniej będzie omówione na prezentacji tutaj będzie można zobaczyć w zwykłym codziennym użytku. Na forum dostępny będzie nasz zespół, który z chęcią odpowie na Państwa pytania.

Sesja warsztatowa w pokoju JOHNSON CONTROLS:
Podczas prelekcji uczestnicy zostaną poproszeni o wskazanie, które z prezentowanych rozwiązań Johnson Controls chcieliby poznać bliżej. W trakcie warsztatów zostaną omówione zagadnienia wybrane przez uczestników wydarzenia. W warsztatach wezmą udział inżynierowie Johnson Controls. Sesja warsztatowa to również dodatkowe pytania konkursowe, a prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone gadżetami.

Siemens Sp z o.o. jest strategicznym partnerem polskiej gospodarki, jej integralną częścią. Łączy kompetencje i doświadczenie wielu dziedzin elektroniki i elektrotechniki, oferując jednorodne i spójne rozwiązania bazujące na innowacyjnych produktach i usługach w obszarze energetyki, technologii dla przemysłu, dla miast i infrastruktury oraz dla ochrony zdrowia. Zapewnia dostawy
i montaż po serwisowanie i nadzór polskim klientom kompleksową obsługę – od projektowania i doradztwa, przez realizację.

Oferujemy rozwiązania w zakresie automatyki i bezpieczeństwa obiektów oraz inteligentnych budynków, infrastruktury komunalnej, zarządzania ruchem drogowym i szeroko pojętej techniki transportu szynowego. Świadczymy także usługi z zakresu termomodernizacji budynków służące poprawie ich efektywności energetycznej

Jako zaufany doradca i niezawodny partner, integrator systemów, dostawca usług i produktów, branża Building Technologies firmy Siemens oferuje energooszczędne, bezpieczne budynki oraz infrastrukturę. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy technicznej pomagamy tworzyć idealne miejsca.

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z siedzibą we Włoszech. Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 14 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu, infrastruktury, a także do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Nasza tradycja to prawie 70 lat doświadczenia na rynku przekaźników.

Firma dostarcza produkty na polski rynek od początku lat 90-tych. W 2016 roku powstał oddział Finder Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Swoim klientom zapewniamy profesjonalną, szybką obsługę w kraju poprzez: wsparcie techniczne w zakresie zastosowań produktów, realizację procesów wdrożeniowych, badania i analizy, szkolenia oraz łańcuch dostaw.

Jablotron to międzynarodowa firma technologiczna, która od 1990 roku dostarcza na rynek innowacyjne produkty. Nowe pomysły przekuwamy w efektywne i sprawdzone rozwiązania. Właśnie dlatego nasze urządzenia ułatwiają życie i chronią mienie milionów ludzi na całym świecie. Zaczynaliśmy jako grupa pasjonatów, która na strychu domu jednorodzinnego w Jabloncu nad Nysą projektowała urządzenia elektroniczne. Dziś jesteśmy jednym z globalnych liderów wśród firm produkujących nowoczesne systemy alarmowe i rozwiązania dla inteligentnego budynku.

Stawiamy na jakość oraz intuicyjną obsługę. Dlatego dajemy aż 5 letnią gwarancję na urządzenia, a sterowanie wszelkimi funkcjami odbywa się w tak zrozumiały sposób, jak załączenie lampy włącznikiem ściennym.  Z naszej aplikacji MyJablotron korzysta około miliona ludzi. Dzięki niej w intuicyjny sposób mogą w każdej chwili uzbroić alarm, załączyć światło, otworzyć bramę, czy ustawić temperaturę. Aplikacja dostępna jest na telefony IOS oraz Android.

Johnson Controls:

The Blueprint of the Future

Twoje budynki mają swoje przeznaczenie. Są kluczowe dla Twojej działalności.

Johnson Controls pomaga zrealizować cele o największym znaczeniu. Dzięki pełnej gamie systemów i rozwiązań cyfrowych, sprawiamy, że budynki stają się inteligentniejsze. A więc bezpieczniejsze, wygodniejsze i bardziej wydajne. Pozwalają Ci skupić się na osiągnięciu Twoich celów.

W Johnson Controls sprawiamy, że budynki stają się inteligentniejsze od 1885 roku, a nasze możliwości, doświadczenie w zakresie innowacji i globalny zasięg stale rosną. Obecnie oferujemy największą na świecie gamę produktów dla budownictwa, technologii, oprogramowania i usług. Wykorzystujemy je do przekształcania środowisk, w których ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią.

Johnson Controls: The power behind your mission.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat

Maciej Gospodarek
Ekspert ds. Wsparcia technicznego

Od 15 lat zajmuje się szeroko rozumianą tematyką automatyki budynkowej od strony promocji, wsparcia technicznego oraz szkoleń. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w pracy dla firm zajmujących się instalacjami oświetleniowymi, chłodniczymi i hydraulicznymi zdobył szeroką wiedzę na temat instalacji budynkowych. Przez kilka lat rozwijał współpracę Siemensa z biurami projektowymi. W ostatnim okresie zajmuje się głównie promocją i wsparciem technicznym multi-dyscyplinarnego systemu zarządzania budynkiem „Desigo CC”. W Siemens zdobywa doświadczenie łącznie od 10 lat.

Stanisław Rak
Product and Project Manager w firmie Finder

Wieloletnie doświadczenie w doradztwie technicznym. Autor ponad 20 publikacji z zakresu układów sterowania, logiki i zasilania. Współtwórca nowych produktów, ściśle współpracujący z działami RnD. Doświadczenie w automatyce i energetyce tworzą z niego jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Zainteresowania poza pracą: gra na gitarze elektrycznej i wspinaczka górska.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Przemysław Szafrański
Relpol

Spotykanie nowych ludzi i odkrywanie nowych technologii, to dwie pasje które przerodziły się w zawód z 15 letnim doświadczeniem w rynku komponentów elektrycznych w Polsce. Od 13 lat pracownik firmy Relpol. Od początku zajmuję się doradztwem w zakresie doboru przekaźników elektromagnetycznych nie tylko w automatyce budynkowej. Bezpośrednia współpraca z klientem oraz działem RnD pozwala łączyć potrzebę rynku z wdrażaniem nowych produktów. Z wykształcenia absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.
Z zamiłowania żeglarz 😊

Michał Szpakowski
Relpol

W firmie Relpol od 2015 roku głównie zajmuje się doradztwem technicznym z zakresu doboru automatyki przemysłowej.
Inżynier z zamiłowania oraz fan wszystkich nowości technicznych stosownych nie tylko w budownictwie.
Ze sprzedażą związany od początku kariery zawodowej tj. w zasadzie od 2000 roku. Doświadczenie zdobywał nie tylko w branży elektrycznej ale również instalacyjnej i wentylacyjnej.
Szczęśliwy mąż i tata, który uwielbia podróże w doborowym towarzystwie!

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.