PROJEKT BMS 2021 EXTRA

Agenda
19.05.2021 - środa

10:00 – 10:05

Rozpoczęcie wydarzenia.

10:05 – 10:40

Rozwój technologii w dzisiejszym świecie powoduje, że niemal wszystko powinno się komunikować ze wszystkim i tu już nie chodzi tylko o branżę automatyki. Podczas prelekcji przedstawimy na czym polega otwartość systemu i co oznacza pojęcie elastyczność w tym zakresie. Porozmawiamy o stereotypach i mitach funkcjonujących na rynku automatyki budynkowej – szczególnie jeśli chodzi o „otwartość”. Opowiemy o tym jakie rozwiązania techniczne są konieczne do zrealizowania odpowiednich funkcjonalności w budynkach i podpowiemy jak to zrobić.

Wojciech Leciński i Artur Czupryna | Wago

10:40 – 10:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

10:50 – 11:25

Podczas wdrożeń systemów BMS pojawia się wiele problemów. Większość z nich można odpowiednio wcześnie wyeliminować, a pozostałe przewidzieć i przygotować rozwiązania. Omówione zostaną zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę na każdym etapie inwestycji.
Podczas prezentacji zostaną również przedstawione nowe możliwości tworzenia wizualizacji w platformie Nazca, na podstawie przykładowego obiektu biurowego.


Przemysław Pabiańczyk | Apa Group

11:25 – 11:35

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

11:35 – 12:10

Z produktami GEZE mamy do czynienia niemalże, na co dzień, ponieważ miliony ludzi korzysta z naszych rozwiązań zapewniających komfort i wygodę. Systemy automatyki drzwiowej GEZE otwierają wiele drzwi w centrach handlowych i innych budynkach użyteczności publicznej, ze względu na nieograniczone możliwości kształtowania konstrukcji drzwi. Zaprezentujemy nasze innowacyjne rozwiązania, w których najważniejsze są niezawodność działania i bezpieczeństwo użytkowania, jak również komfort i estetyka.

Szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązanie GEZE Cockpit. System ten pozwala z jednego miejsca i w jednym czasie zarządzać elementami stolarki wyposażonymi w napędy GEZE z poziomu BMS (standard BACnet) lub z systemowego rozwiązania wizualizacji GEZE.

Przedstawimy też nowe rozwiązanie GEZE Counter szczególne istotne w czasach pandemii. Jest to system kontroli przepływu i dostępu klientów i użytkowników w różnego rodzaju obiektach.


Tomasz Matys | Geze

12:10 – 12:20

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

12:20 – 12:55

Od teorii do praktyki …

Posłuchaj: Czym są moduły FVM? W jakich sytuacjach i aplikacjach znajdują zastosowanie?

Dowiedz się: Co je wyróżnia? Kto jest beneficjentem korzyści płynących z ich zastosowania?

Zobacz: Z jakimi urządzeniami współpracują? Jak proste są w montażu i uruchomieniu?

Zastanów się: W jakich projektach mógłbyś je wykorzystać? Co mógłbyś zyskać?


Leszek Jabłoński i Miłosz Kępa | Sabur

12:55 – 13:05

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:05 – 13:40

Zaawansowany i dobrze zaprojektowany system BMS musi brać pod uwagę nie tylko zarządzanie samym budynkiem, lecz także aspekty związane z ludźmi przebywającymi w jego obrębie. Dawniej, największą uwagę przywiązywało się do zagadnień związanych z wydajnością energetyczną budynków. Dzisiaj, obok standardowych wyzwań pojawiają się kolejne, związane z dostosowaniem warunków panujących w budynkach do ludzi, którzy w nich pracują oraz trybu ich pracy(praca zdalna/tryb hybrydowy)

Inteligentne oprogramowanie z możliwością interoperacyjnej wymiany danych pomiędzy systemami, czujnikami oraz ludźmi rozwiązuje wiele wspólnych problemów związanych z wydajnością samego budynku, lecz również z organizacją pracy na jego terenie. Dzięki otwartym standardom oraz integracji z usługami w Chmurze, inteligentny budynek oferuje zaawansowane i jednocześnie jednolite funkcje dla przebywających w nim użytkowników.

Poznaj ciekawe case study: min. dlaczego Microsoft zdecydował się zarządzać swoimi budynkami oprogramowaniem ICONICS Genesis64, oraz jakie korzyści czerpią zakłady przemysłowe korzystające z BMS ICONICS.


Marek Falkowski | Elmark

13:40 – 13:50

Sesja Q&A i konkurs z nagrodą.

13:50 – 15:00

Po zakończeniu wszystkich prelekcji odwiedź wirtualne stoiska Partnerów i wejdź do pokoju rozmów. Skorzystaj m.in. z możliwości konsultacji z Prelegentem, rozszerzenia prezentowania danego tematu, udziału w warsztatach.

Sesja warsztatowa w pokoju WAGO:
„Rozwiązanie chmurowe (CLOUD) do zarządzania obiektami – Nowoczesność i elastyczność.”
Podczas naszego spotkania warsztatowego przedstawimy najnowocześniejsze technologie kryjące się za naszymi rozwiązaniami dla budynków. Wszystko to na przykładzie konkretnej aplikacji WAGO CLOUD do zarządzania wieloma rozproszonymi obiektami. Pokażemy w jaki sposób zrealizować komunikację z konkretną „chmurą” np.. Microsoft Azure lub AWS. Pokażemy jak działa taka aplikacja i wyjaśnimy dlaczego jej zastosowanie ma bardzo duży sens funkcjonalny i ekonomiczny. Wyjaśnimy także jakie koszty są związane z tego typu wdrożeniami.
Prowadzący: Daniel Szewczuk

WAGO należy do grona prekursorów i propagatorów innowacyjnych rozwiązań dla elektrotechniki i automatyki. Jest producentem i dostawcą m.in. kompleksowych, otwartych rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów sterowania HVAC, oświetleniem oraz zarządzania budynkami i obiektami przemysłowymi. Skalowalny system automatyki budynkowej WAGO zapewnia pełną funkcjonalność w zakresie sterowania i monitoringu w budynkach.

APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie. Wszystkie koncepcje technologii produktów i usług powstają w Gliwicach i stają się polską wizytówką na świecie, co zostało nagrodzone m.in. godłem „Teraz Polska”. Do grona klientów należą giganci światowego przemysłu. Prowadzone są także intensywnie współprace z uczelnią badawczą – Politechniką Śląską. APA Group stworzyła przełomową platformę Nazca do realizacji zadań związanych z automatyzacją budynków – BMS oraz Nazca 4.0 dla wdrożenia koncepcji Industry 4.0 oraz automatyzacji procesów, tworząc organizacje zarządzane przez analizę danych.

GEZE Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku od 1997 r. i jest spółką-córką niemieckiej firmy rodzinnej GEZE GmbH, której historia sięga 1863 r. Jesteśmy jednym z uznanych na całym świecie producentów systemów okuć do drzwi i okien oraz technologii bezpieczeństwa. GEZE oferuje szeroką gamę takich wyrobów, jak drzwi automatyczne, technika drzwiowa, okucia do szkła, urządzenia do odprowadzania dymu i ciepła (RWA), systemy bezpieczeństwa i zarządzania budynkiem, technika okienna oraz urządzenia do przewietrzania. Jako przedsiębiorstwo kształtujące rynek i wiodące w dziedzinie innowacyjności, firma GEZE wytwarza produkty zaawansowane technologicznie, zachowując przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W ten sposób wpływa na ciągły rozwój techniki wyposażania oraz rozwiązań dla inteligentnych budynków.

Samozamykacze GEZE należą do najbardziej znanych na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają również z naszych systemów drzwi automatycznych. Projektujemy i realizujemy również niestandardowe rozwiązania na podstawie indywidualnych wymagań klientów, jak np. drzwi karuzelowe albo systemy całoszklane, które można znaleźć w wielu prestiżowych budynkach na całym świecie.

Towarzyszymy naszym klientom w całym cyklu życia budynku – począwszy od jego koncepcji i projektu, poprzez budowę, aż po codzienne użytkowanie. Oferujemy nie tylko najlepsze produkty i rozwiązania, ale również pełne wsparcie projektowe oraz modelowanie BIM, a także profesjonalne usługi montażowe i serwisowe.

SABUR to polski dostawca nowoczesnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań (OT, IT i IoT) do zarządzanie instalacjami technicznymi i systemami bezpieczeństwa obiektów.

Specjalizuje się w systemach automatyki o otwartej architekturze.

Szeroko wykorzystujących technologie internetowe już na poziomie sterowników,

Ukierunkowanych na optymalizację i redukcję kosztów, głównie w wyniku ograniczenia zużycia mediów (energii, wody, gazu itp.).

Wspierających proces certyfikacji obiektu i poprawy jego efektywności energetycznej.

W ofercie firmy znajdują się produkty najlepszych europejskich dostawców, wykonane z należytą dbałością o szczegóły, charakteryzujące się przemysłową jakością wykonania i wysoką bezawaryjnością.

Dostarczamy na polski rynek sprawdzone rozwiązania automatyki przemysłowej i budynkowej. Wierzymy, że technologia nie powinna ograniczać rozwoju przedsiębiorstw, a stanowić bazę do ich wzrostu. Jeśli szukasz partnera, który pomoże Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie, a po zakupie wesprze Cię w razie ewentualnych problemów wdrożeniowych – dobrze trafiłeś. Elmark Automatyka to zespół doświadczonych inżynierów – pasjonatów technologii. Dlatego od lat rozwijamy nasze portfolio, zawsze szukając najlepszych rozwiązań i dostosowując naszą ofertę do wymagań rynku.

Piotr Panek
Jablotron Alarms

Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Od ponad 20 lat zajmuje się tematami związanymi z komfortem, bezpieczeństwem i automatyzacją budynków mieszkalnych. Przez ten czas wiele się zmieniło. W swojej pracy zależy mi na tym, aby oferować rozwiązania dające namacalne korzyści dla rodziny, która zakupiła lub wybudowała swój wymarzony dom. Dla mnie automatyka domowa, to coś, co daje użytkownikowi najcenniejszą rzecz – czas. To czynności, których nie musi już robić, bo zamiast niego, zrobi to dobrze zaprojektowany i wykonany system automatyki.
Prywatnie lubię podróżować. Najlepiej do miejsc w których można usłyszeć ciszę.

Wojciech Leciński
Menedżer Rynku Budownictwa w firmie WAGO

Kieruje zespołem Project Manager’ów oraz sam posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, opracowywaniu i projektowaniu kompleksowych rozwiązań automatyki budynkowej. Prowadził oparte o rozwiązania WAGO projekty automatyzacji obiektów hotelowych, galerii handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Znakomity specjalista w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi.

Artur Czupryna
WAGO

Project Manager w firmie WAGO, odpowiedzialny za projekty automatyki budynkowej i BMS. Wspiera partnerów w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w najbardziej zaawansowanych systemach sterowania. Świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie systemów BMS, sterowania systemami HVAC oraz oświetleniowymi. Pasjonat wędkarstwa i automatyki generalnie.

Tomasz Matys
Kierownik Regionalny Inwestycji

Od początku swojej kariery zawodowej związany z rynkiem budowlano-inwestycyjnym w Polsce. Od 15-tu lat pracownik firmy GEZE Polska w zakresie doradztwa technicznego dla biur projektowych, inwestorów oraz generalnych wykonawców.

Przemysław Pabiańczyk

Z branżą BMS związany od prawie 10 lat. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej brał udział w kilkudziesięciu wdrożeniach podczas których dopasowywał rozwiązania pod wymagania klienta. Obecnie zajmuje się szkoleniem i wsparciem integratorów.

Marek Falkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz studiów podyplomowych Informatyka Przemysłowa.
Dyrektor sprzedaży w firmie Elmark Automatyka, od ponad 10 lat aktywnie związany ze sprzedażą rozwiązań w branży technicznej.
Specjalizuje się we współczesnych technologiach informatycznych oraz w rozwiązaniach zaawansowanych systemów przemysłowych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów.

Leszek Jabłoński
Regionalny Kierownik Sprzedaży, SABUR Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji.
Entuzjasta stosowania technologii internetowych i IT w automatyce. Doświadczony w sprzedaży i wdrażaniu projektów związanych z automatyką budynkową i przemysłową.
W firmie SABUR od ponad 19 lat. Aktualnie odpowiedzialny jest za centralny i zachodni region Polski.

Bartłomiej Błażejewski
Specjalista ds. systemów automatyki budynkowej w firmie WAGO

Posiada wieloletnie i praktyczne doświadczenie w projektowaniu, programowaniu oraz uruchamianiu systemów automatyki budynkowej. Obecnie wspiera partnerów firmy WAGO w realizacji kompleksowych systemów sterowania i zarządzania obiektami poprzez pomoc w tworzeniu koncepcji i doborze sprzętu. Ponadto koordynuje procesy przygotowania gotowych rozwiązań automatyki i ich wdrożenia u klienta.

Miłosz Kępa
Specjalista ds. Technicznych, SABUR Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Ekspert w obszarze automatyki i robotyki. Z wykształcenia i zamiłowania informatyk. Praktyk i pasjonat nowoczesnych rozwiązań na styku wszystkich trzech obszarów.
W firmie SABUR odpowiada za szkolenia i techniczne wsparcie realizowanych projektów.

Daniel Szewczuk
Project Manager w firmie WAGO

W firmie WAGO, jako Project Manager zajmuje się automatyzacją dużych budynków. Instalacje wewnątrz oraz systemy nadrzędne jak BMS czy Cloud. Od zawsze związany z branżą automatyki z ukierunkowaniem na budynki.  Projektował, uruchamiał, realizował duże kontrakty, obecnie tworzy koncepcje automatyzacji i uczy innych, budując partnerską sieć specjalistów.

Real Estate Magazine – to profesjonale czasopismo poświęcone tematyce zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi. Autorami artykułów ukazujących się na łamach magazynu są praktycy oraz eksperci posiadający ugruntowaną wiedzę i duże doświadczenie w branży. Profil i merytoryka dwumiesięcznika doskonale odpowiadają na potrzeby zarządców nieruchomości, w tym biur, magazynów, centrów handlowych, hoteli czy deweloperów. Real Estate Magazine to przestrzeń do wymiany spostrzeżeń, będących reakcją na pojawiające się w branży zmiany i rozwiązania technologiczne. Wokół czasopisma gromadzi się społeczność skupiająca najważniejszych graczy, instytucje, stowarzyszenia oraz przedstawicieli świata nauki, którzy współtworzą kontent merytoryczny do wszystkich wydań Real Estate Magazine. To niezastąpione kompendium wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Portal budnet.pl jest tematycznym serwisem informacyjnym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców i uczestników rynku budowlanego. Użytkownicy portalu, to zarówno ludzie związani z budownictwem zawodowo jak i inwestorzy. Portal buduje innowacyjne możliwości transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowców i przedsiębiorców a rynkiem.

Marcin Malinowski
Sales Engineer, Products & Distribution, Global Products

Ceniony specjalista w zakresie instalacji niskoprądowych świadczący usługi doradcze dla firm partnerskich, inwestorów, firm FM i utrzymania obiektów. Jego kariera zawodowa to szeroki przekrój praktycznych doświadczeń od zagadnień projektowych po najnowsze rozwiązania technologiczne. Od wielu lat zainteresowanie skierowane w stronę automatyki budynkowej i rozwiązań systemów BMS.

Doświadczenie zawodowe postanowił wykorzystać w tej dziedzinie dołączając do firmy Johnson Controls. Praktyczny kontakt z klientem na każdym etapie inwestycji (inwestor, projektant, GW, integrator, instalator) umożliwił nawiązanie trwałych relacji i optymalizację potrzeb klientów.

Relpol SA to polski producent przekaźników, który od 1958 specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przekaźników. Nasze produkty znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej.

Bazując na ogromnym, ponad 60-letnim doświadczeniu w produkcji przekaźników przemysłowych od kilku już lat rozpoczęliśmy naszą przygodę z segmentach BMS i automatyki budynkowej. Nasze dedykowane w tych obszarach produkty, oprócz możliwości zastosowania w zarządzaniu/ sterowaniu oświetleniem, doskonale sprawdzają się również w automatyzacji procesów związanych ze sterowaniem energią elektryczną w domach.

Dariusz Romejko
Kierownik Produktu: Systemu automatyki i zarządzania budynkiem Desigo firmy Siemens

W firmie Siemens kieruje działem odpowiedzialnym za system automatyki i zarządzania budynkiem – Desigo oraz wdrożeniem narzędzi wspierających proces projektowania i rozwiązaniami poprawiającymi efektywność energetyczną. Z rynkiem systemów automatyki budynkowej związany od ponad 15 lat w zakresie ich projektowania, uruchomienia oraz serwisowania.

Robert Kostro-Olechowski
Kierownik Produktu: Systemy automatyki pomieszczeniowej i rozwiązania chmurowe

Odpowiedzialność w firmie Siemens skupia się na promocji oraz wsparciu technicznym rozwiązań automatyki budynkowej z grupy Desigo ze specjalizacją w kompaktowych rozwiązaniach zarządzania instalacjami Desigo Control Point, automatyce pomieszczeń Desigo Room Automation oraz rozwiązaniu chmurowym do zdalnego monitoringu i kontroli budynków Building Operator. Z rynkiem BMS związany od 5 lat